امکان نام‌نویسی در سامانه سماح در پایانه‌های مرزی فراهم شد

کدخبر: 2335898

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به تردد روان در مرزها و ضرورت نام‌نویسی زائران اربعین در سامانه سماح گفت: امکان ثبت‌نام زائران در این سامانه در پایانه‌های مرزی فراهم شده است.

احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان ‌سفر به پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: با حذف روادید بین ایران و عراق در ایام اربعین، همانطور که پیش‌بینی می‌شد تعداد زائران پیاده‌روی اربعین‌هم افزایش یافت.

وی از نام‌نویسی بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح خبر داد و‌ گفت: با وجود اینکه زائران بسیاری به سوی مرزها در حال حرکت هستند، تردد نه تنها در جاده‌ها بلکه در مرزها نیز روان است و مشکلی وجود ندارد.

محمدی‌فر با بیان اینکه خدمت‌رسانی موکب‌ها به زائران از روز گذشته آغاز شده است، افزود: نام‌نویسی در سامانه سماح امری ضروری است و با توجه به اهمیت برخورداری زائران از بیمه و‌خدمات درمانی، توصیه می‌کنیم تمامی زائران در این سامانه نام‌نویسی کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین به نحوه نام‌نویسی در سامانه سماح اشاره کرد و گفت: زائران با وارد کردن سامانه سماح در مرورگرها می‌توانند به این سامانه به راحتی دسترسی داشته باشند. همچنین اگر زائری امکان ثبت نام در سامانه سماح در شهر خود را نداشته باشد، با تدابیر اندیشیده شده می‌تواند در هر ساعتی از شبانه‌روز در پایانه‌های مرزی در سامانه سماح نام‌نویسی کند.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: