عضو فراکسیون امید خبر داد:

تشکیل هیئت بررسی اختلافات اصلاح‌طلبان درباره نحوه ورود به انتخابات ۹۶

کدخبر: 2065520

تابش از تشکیل هیئتی برای بررسی اختلافات درون اصلاح‌طلبان برای نحوه ورود به انتخابات ۹۶ خبر داد.

به گزارش « نسیم آنلاین »، محمد رضا تابش عضو فراکسیون امید در گفتگو با تسنیم ، درباره خروج برخی از احزاب اصلاح‌طلب از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: با توجه به اینکه فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده فعلاً نقطه نظراتی متفاوتی درون اصلاح‌طلبان برای نحوه ورود به انتخابات 96 وجود دارد.

وی افزود: معتقدم اظهارنظر و ارائه راهکار حق همه اعضا، گروه‌ها و جناحهاست که موجب انتخاب مسیر درست می‌شود.

نماینده اصلاح‌طلب اردکان در خانه ملت درباره اختلافات به وجود آمده در نحوه ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات ریاست جمهوری 96 بیان کرد: برخی‌ها قائلند که شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان یا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و یا خود اعضاء باید این مسیر را هدایت کنند که این موضوع مورد بحث، بررسی و رسیدگی توسط هیئتی قرار گرفته است تا تمام نقطه نظرات را استماع و به یک وفاق حداکثری برسیم.

تابش با اشاره به مخالفت برخی اصلاح‌طلبان با ادامه کار شورای سیاست‌گذاری تصریح کرد: ممکن است که یک عده‌ای هم این شورا را قبول نداشته باشند اما شعار ما تضارب آرا و تبادل افکار است که ایرادی هم ندارد و امیدواریم هر تصمیمی که اصلا‌ح‌طلبان را در انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری به حداکثر کرسی‌ها برساند، مد نظر قرار بگیرد و با ایجاد این تشکیلات، وفاق کامل که متعاقب آن می‌تواند هدایت‌گر جامعه شود به وجود بیاید.

وی همچنین به رسانه‌ها توصیه کرد که خیلی به دنبال برجسته‌کردن این اختلافات نباشند و کار حرفه‌ایشان را انجام دهند چراکه (جریان اصلاحات) با هاضمه‌ای که دارد این اختلافات را حل می‌کند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به تجربه اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل و مجلس دهم خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان با داشتن این تجربیات، توافقی خواهند کرد که به اجماع حداکثری و نتیجه مطلوب برسند.

تابش در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده کاندیدای خاص و مستقلی را مد نظر دارند، بیان کرد: هنوز راجع به مصادیق بحثی نشده ولی کلیات آن مطرح است البته اصلاح‌طلبان به دنبال انسجام درونی خودشان هستند.

وی با اشاره یادآور شد: ائتلافی که بین اصلاح‌طلبان و اعتدالیون به وجود آمد باعث پیروزی در انتخابات اخیر شد که این هم مسئله جزو راهبردهایی است که در انتخابات ریاست جمهوری آینده حفظ می‌شود.

ارسال نظر: