اخذ مالیات از سود سپرده‌های بانکی موجب فرار سرمایه نمی‌شود

کدخبر: 2345730

عضو کمیسیون تلفیق مجلس یا تاکید بر ضرورت اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی گفت: اخذ این مالیات برخلاف نظر عده‌ای از کارشناسان، موجب فرار سرمایه از کشور نخواهد شد. در تمام کشورهای دنیا از سپرده‌های بانکی مالیات گرفته می‌شود.

محمداسماعیل سعیدی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای جبران کسری بودجه کشور باید به سمت افزایش درآمدهای مالیاتی حرکت کنیم، گفت: به اعتقاد بنده باید از 2 تریلیون نقدینگی موجود در کشور که بخش اعظم آن به صورت سپرده نزد بانک‌ها هستند، مالیات گرفته شود. با این مالیات، مشکل درآمدی دولت هم حل خواهد شد. در واقع باید به سراغ یقه سفیدهایی برویم که تاکنون مالیات نمی‌پرداختند و عملکردشان صرفا موجب شکاف طبقاتی در کشور می‌شد.

وی ادامه داد: شوک‌های اقتصادی هم موجب ثروتمندتر شدن این افراد مرفه جامعه می­شود و طبقات متوسط و پایین را فقیرتر می­کند. لذا باید این مسائل حل شود در غیر این صورت، مساله کسری بودجه و مالیات، قابل حل نیست.

سعیدی درخصوص دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی گفت: دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی موضوعی مغفول در کشور است. با دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی منابع مالی زیادی در کشور حاصل می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: اخذ مالیات از سپرده‌­های بانکی برخلاف نظر عده­ای از کارشناسان، موجب فرار سرمایه از کشور نخواهد شد. در تمام کشورهای دنیا از سپرده‌های بانکی مالیات گرفته می‌شود.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: