فروشگاه‌های اسلحه جزو مشاغل ضروری در آمریکا!

کدخبر: 2350137

دولت آمریکا در حکمی، فروشگاه‌های اسلحه را جزو مشاغل اساسی در این کشور نامید که مانند دیگر مشاغل اساسی می‌توانند در شرایط اضطرار ملی فعالیت کنند!

دولت ترامپ در حکمی، فروشگاهای اسلحه در این کشور را جزو مشاغل اساسی نامید که باید در شرایط اضطرار به دلیل بحران کرونا، فعالیت خود را ادامه دهند.

پایگاه خبری "تایم" نوشت، این سیاست پس از لابی‌های شدید کارخانه‌های تولید اسلحه در آمریکا تصویب شد و طرفداران سلاح در این کشور خواهان فعالیت و فروش در شرایط اضطرار ملی هستند.

در چند هفته گذشته ایالتها و شهرداری‌ها، تفسیرهای مختلفی را در مورد اینکه آیا در این شرایط باید فروشگاه‌های اسلحه باز باشند یا خیر، بیان کردند؛ به عنوان مثال مقامات "لس‌آنجلس" دستور داده‌اند که مغازه‌های سلاح در این شهر بسته باشند اما این دستور باعث ایجاد چالش برای طرفداران آزادی سلاح شده است.

پس از روزها لابی‌گری توسط "انجمن ملی سلاح و بنیاد ورزش تیراندازی" در کشور آمریکا، وزارت امنیت دستوری را صادر کرد که فروشگاه‌های اسلحه در این کشور به عنوان مشاغل اساسی که تامین کننده نیازهای اساسی مردم است، نامیده شوند!

بر اساس این سیاست، فروشگاه‌های اسلحه مانند فروشگاه‌های مواد غذایی و لوازم بهداشتی قلمداد شده و در سراسر آمریکا می‌توانند فعالیت داشته باشند.

"جاناتان لاوی"، مشاور شرکت "بردی" در اینباره گفت: «لابی اسلحه مایل نیست برای محافظت از سلامت عمومی، چند روز یا چند هفته سود کمتری داشته باشد.»

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: