ترفند جدید مخابرات برای درآمدزایی

کدخبر: 2356057

مخابرات ایران در جدیدترین مصوبه مجمع سهامداران خود که مربوط به ۳۱ خردادماه است، حق اشتراک تلفن ثابت در تهران را از ۲هزار تومان به ۸ هزار تومان افزایش داده است.

پس از رای سال ۱۳۹۶ دیوان عدالت مبنی بر غیرقانونی بودن دریافت آبونمان از تلفن ثابت، مجمع سهامداران مخابرات ایران با ترفند جالبی دریافت حق اشتراک از مشترکین را جایگزین دریافت آبونمان کرد.

در این زمینه طبق اطلاعات صورت مالی منتهی به اسفند سال ۱۳۹۸ مخابرات ایران، این شرکت سال گذشته ۳۷۵ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان درآمد از حق اشتراک و همچنین بیش از ۱۴۱ میلیارد تومان نیز درآمد از آبونمان داشته است.

اما مخابرات به هیچ وجه به این درآمدها قانع نشده و در جدیدترین مصوبه مجمع سهامداران خود که مربوط به دیروز (۳۱ خردادماه) است، مشترکان تلفن ثابت در تهران را از ۲هزار تومان به ۸ هزار تومان افزایش داده است.

قابل ذکر است طبق اعلام مخابرات، پایتخت دارای ۷ میلیون خط تلفن ثابت است که با این افزایش حق اشتراک، درآمد مخابرات از این ناحیه از ۱۴ میلیارد تومان به ۵۶ میلیارد تومان خواهد رسید. همچنین طبق تصمیم مخابرات، از این پس مشترکان مراکز شهرستان‌ها ماهانه باید ۲۵۰۰ تومان، مشترکان در مراکز استان‌ها ۴ هزار تومان و در کلانشهر‌ها ۵ هزار تومان بابت حق اشتراک پرداخت کنند.

«نود اقتصادی»

ارسال نظر: