فرمانده ناجا: احتیاج به حمایت‌های قضائی داریم

کدخبر: 2361600

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا بر لزوم حمایت های قضائی از نیروهای پلیس در جریان اجرای ماموریت ها تاکید کرد.

سردار "حسین اشتری" در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا (نشست فصلی - ویدئو کنفرانسی) با تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی ( ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان مظلوم نیروی انتظامی و همچنین سپهبد شهید سردار "حاج قاسم سلیمانی" را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا، مقام معظم رهبری "مدظله العالی" آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

فرمانده نیروی انتظامی با خیر مقدم به ریاست محترم قوه قضائیه، آقای "سید ابراهیم رئیسی" با اشاره به برگزاری این گردهمایی بیان داشت: جمع حاضر فرماندهان، مدیران و مسئولان نیروی انتظامی هستند که در دومین نشست فصلی سال جاری گرد هم جمع شده اند البته در خدمت فرماندهان انتظامی استان های سراسر کشور، روسای محترم سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، فرماندهان مرزبانی و یگان های ویژه نیز به صورت ویدئو کنفرانسی هستیم.

سردار اشتری به تشریح هدف از برگزاری دومین نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان ناجا پرداخت و افزود: مروری بر اقدامات انجام شده و آمادگی بیش از پیش برای ماموریت های آینده محور اصلی این نشست است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی، ادامه داد: نیروهای پلیس به دلیل مسئولیتی که دارند، در اقصی نقاط کشور به صورت شبانه روزی فعالیت و حضور دارند و بحمداله و با لطف و عنایت الهی و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در اجرای ماموریت ها توفیقات خوبی را داشته اند.

وی با اشاره به ماموریت های سال گذشته ناجا و فعالیت های پلیس از ابتدای سال تاکنون یادآور شد: به لطف خداوند و با ایثارگری همکارانم در اقصی نقاط کشور، اقدامات مطلوبی در کارنامه نیروی عظیم انتظامی ثبت شده که مورد رضایت مقام معظم رهبری "مدظله العالی" نیز قرار گرفته است.

سردار اشتری با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ، علاوه بر انجام ماموریت های ذاتی و قانونی، به کمک مسئولان بهداشت و درمان کشور و مردم در راستای پیشگیری از این ویروس منحوس آمدیم که ان شاء الله گزارشات مکتوب را در حوزه اقدامات ناجا در مقابله با شیوع ویروس کرونا محضرتان تقدیم خواهیم کرد.

وی با اشاره به تاکیدات موکد مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به مجموعه بهداشتی و درمانی کشور، تاکید کرد: این آمادگی را داریم که تا رفع ویروس منحوس کرونا در خدمت متولیان بهداشت و درمان کشور باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اولویت های ماموریت پلیس در سال جاری پرداخت و افزود: ارتقاء و توسعه اشراف اطلاعاتی ( تسلط اطلاعاتی) بر حوزه های ماموریتی ناجا و یکپارچه سازی بانک های اطلاعاتی یکی از محوری ترین اولویت های ماموریتی ناجا در سال جاری است؛ برهمین اساس پلیس باید بر محیط اشراف کامل داشته باشد و معتقدم که با اقدامات پیشگیرانه می توانیم نظم و انضباط را در کشور ارتقاء دهیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور؛ توسعه و ارتقاء کیفی و کمی خدمات انتظامی با تاکید بر تحول همه جانبه و تعالی رفتار کارکنان به ویژه در حوزه کلانتری ها را نیز اولویت دیگری از اولویت ها بر شمرد و افزود: تشدید اقدامات مقابله ای و مبارزه با موادمخدر، قاچاق کالا ، ارز و ... از دیگر موارد مهم کاری ما است که خوشبختانه در این عرصه به توفیقات مطلوبی دست یافته ایم.

فرمانده ناجا از کشف 500 تن موادمخدر در 5 ماهه نخست امسال خبرداد و تصریح کرد: باید بگویم بیش از90 درصد کشفیات مواد مخدر در کشور توسط نیروی انتظامی حاصل می شود و ما در مسیر مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شهید می دهیم و نیروهایمان تا پای جان پیش می روند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: مبارزه همه جانبه و موثر با جرایم به عنف با تاکید بر سرقت ، مفاسد اقتصادی و مالی از دیگر اولویت هایمان است که در این زمینه با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی ناجا توفیقات خوبی داشته ایم که حضرت عالی (خطاب به رئیسی ) در یکی از همایش های مرتبط با امنیت اقتصادی ناجا تشریف آوردید و در اینجا گزارشی از اقدامات را ارائه کرده ایم البته ما با هماهنگی کامل با قوه قضائیه اقدامات خوبی در شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی صورتداده ایم و این روند تداوم خواهد داشت.

سردار اشتری با اشاره به تشدید اقدامات مقابله ای با اراذل و اوباش، خاطرنشان کرد: با هماهنگی دادستانی ها در سراسر کشور با افرادی که مخل نظم ، امنیت و آرامش هستند نیز به شدت برخورد می شود و اجازه جولان به اراذل و اوباش نخواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحول همه جانبه و تحقق پلیس هوشمند مبنی بر سامانه های نوین را از اولویت ها معرفی و مطرح کرد: در مبارزه با جرایم سایبری نیز به عنوان یک اولویت مصمم هستیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور، هوشمندسازی پلیس را از دیگر برنامه های اولویت دار دانست و افزود: در راستای تسهیل، تسریع و دقت در خدمات انتظامی فرآیند تحقق هوشمندسازی پلیس را طی یک برنامه مدون سه ساله تا پایان سال 1400 دنبال می کنیم و معتقدم که هوشمندسازی پلیس تاثیر مستقیم و موثری در امنیت و ارتقاء آن در کشورخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: فرصت را مغتنم شمرده و از حمایت های برادرانه و بزرگوارانه حضرت عالی و قوه قضائیه از پرسنل خدوم انتظامی در سراسر کشور قدردانی می کنم زیرا همواره شاهد حمایت های قضائی از کارکنان خدوم و ایثارگر نیروی انتظامی در سراسر کشور هستیم و با توجه به رویکرد انقلابی و جهادی شما ، این روند افزایش یافته و باعث بارقه امید در همکاران و مردم شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به رئیس قوه قضائیه ادامه داد: به دلیل کثرت و تنوع ماموریت ها نیازمند حمایت های بیشتر قضائی هستیم و در مواردی چون آیین دادرسی کیفری ، قانون به کار گیری سلاح و ... مشکلاتی داریم که ان شاء الله با عنایت حضرت عالی و حمایت های قضائی این موانع نیز مرتفع می شود و همکارانم با روحیه ایثارگری و انقلابی مضاعف برای ارائه خدمات روزافزون تلاش کنند.

سردار اشتری در پایان مجددا از حضور "سیدابراهیم رئیسی"؛ رئیس قوه قضائیه به دلیل حضور در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا (نشست فصلی - ویدئو کنفرانسی) قدرانی کرد و گفت: ان شاء الله همه ما سربازان شایسته ای برای مقام معظم رهبری"مدظله العالی" باشیم.

«خبرگزاری ایسنا»

ارسال نظر: