سن مبتلایان به کرونا پایین آمد

کدخبر: 2362735

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر مردم استفاده از ماسک و فاصله گذاری را رعایت نکنند پاییز سختی خواهیم داشت .

ساره محمدی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: از زمان شیوع کرونا چند پیک این بیماری را پشت سر گذاشتیم و هم اکنون در پیک سوم هستیم که تفاوت این پیک با پیک های دیگر این است که سن ابتلا به بیماری پایین آمده و افراد در سنین میانسالی و جوانی درگیر می شوندو با شدت بیشتری مواجه هستیم که یکی از علل آن می تواند مراجعه دیرهنگام بیماران به مراکز بهداشتی درمانی باشد.

وی تاکید کرد با توجه به شرایط خطرناکی که هم اکنون با آن مواجه هستیم پروتکل های بهداشتی باید به دقت رعایت شود چرا که در بسیاری از بیمارانی که با سن کم و بدون مشکلات زمینه ای مراجعه کرده اند علائم شدیدی بروز کرده است

معاون درمان دانشگاه تاکید کرد: افراد در صورت بروز علائم باید به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی تصریح کرد : هشت ماه است که بی وقفه کادر بهداشت و درمان در حال مقابله با بیماری کرونا هستند و در این روزها با دقت تخت های بیمارستانی را مدیریت می کنیم .

محمدی افزود : تیم های بهداشتی به صورت مداوم آموزش های لازم را به مردم ارائه می دهند و اگر مردم نکات بهداشتی را به خوبی رعایت نکنند پاییز سختی پیش رو داریم. در صورتی که مردم ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند از آنفولانزا نیز پیشگیری می شود.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: