دپوی تجهیزات مقابله با کرونا در پاییز و زمستان

کدخبر: 2363659

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: دپوی استراتژیک برای مقابله با کووید ۱۹ در پاییز و زمستان پیش بینی شده است.

مهدی یوسفی، درباره دپوی استراتژیک تجهیزات و ملزومات مصرفی مقابله با کووید ۱۹، اظهار داشت: هیأت امنا بنا بر رسالت خود نقش بازوی اجرایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را با تأمین تجهیزات سرمایه‌ای مورد نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را بر عهد دارد که از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورمان تأمین تجهیزات سرمایه‌ای مربوط به کرونا و اقلام حفاظت فردی را نیز در دستور کار خود قرار داد تا خریدها به صورت تجمیعی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه دپوی استراتژیک تجهیزات سرمایه‌ای توسط هیأت امنا امری حیاتی و بسیار ضروری محسوب می‌شوند، افزود: به طور مثال در هفته گذشته ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را وزارت نفت از محل ذخیره استراتژیک هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران که جهت مقابله با بیماری کرونا تأمین شده بود تهیه و به بیمارستان‌های مناطق نفت خیز کشور ارسال کرد.

یوسفی تصریح کرد: تفاهم نامه همکاری جهت تحویل ۱۵ میلیون ماسک سه لایه بین هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران و سازمان غذا و دارو نیز در ۲۱ مهر منعقد شد که بلافاصله پس از امضای تفاهم‌نامه ماسک‌ها تحویل سازمان غذا و دارو جهت توزیع در کشور شد.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: