«جمع‌های خانوادگی» مهمترین عامل ابتلا به کرونا

کدخبر: 2364557

معاون درمان وزیر بهداشت گفت:رفت و آمدهای خانوادگی بالای یزدی‌ها به نسبت دیگر مناطق کشور موجب شیوع بالای این بیماری در این استان شده است.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت به منظور ارزیابی نحوه ارائه خدمات در مراکز درمانی معین کرونا، قدردانی از کادر درمان به جهت تلاش در بهبود حال بیماران و بررسی کمبودها و رفع آنها به استان یزد سفر کرد.

وی با حضور در شهرستان میبد از بیمارستان امام جعفر صادق(ع) بازدید کرد و نحوه خدمت رسانی به بیماران و شیوه اجرای پروتکل درمانی در این مرکز را مورد ارزیابی قرار داد.

معاون درمان وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید گفت: تمام امکانات و زیرساخت های بیمارستان در اختیار بیماران کرونا قرار گرفته و همکاران نیز بسیار خوب از بیماران مراقبت می‌کنند.

وی ادامه داد: با تجربه ۹ ماهه اخیر شرایط مراقبت از بیماران بسیار خوب و تمام داروهای مورد نیاز فراهم شده است.

جان بابایی همچنین از بخش های مختلف بیمارستان ضیایی اردکان از جمله اورژانس و بخش های بستری بیماران حاد تنفسی و بخش های ویژه این مرکز بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودها قرار گرفت.

جان بابایی در حاشیه این بازدید گفت: علی‌رغم آمار بالای بیماران بستری خوشبختانه همکاران ما در حال ارائه خدمات مطلوب به بیماران هستند.

وی با اشاره به حضور هم‌زمان چندین پزشک متخصص در این بیمارستان، افزود: این حضور نشان‌دهنده آن است که تمامی کادر پزشکی و درمانی شهرستان اردکان برای ارائه خدمت به مردم بسیج شده‌اند تا مردم در این روزهای سخت نگران نباشند.

همچنین شرکت در نشست استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، استاندار یزد، نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین حوزه بهداشت و درمان از دیگر برنامه های این سفر بود.

جان بابایی در این نشست گفت: میزان فوتی‌ها در اورژانس‌ها و بخش‌های بیمارستانی استان یزد نسبت به جمعیت، پایین تر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: همچنین متوسط اقامت بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان کمتر از متوسط کشوری بوده و شاهد سرعت بالای بهبود بیماران هستیم که نشان از مراقبت‌های خوب استان دارد.

جان بابایی افزود: ۷۵ درصد تخت‌های ICU استان درگیر بیماران کرونایی است و شاهد مدیریت خوب درمانگاه‌های سرپایی استان در کم کردن بار مراجعان به بیمارستانها هستیم.

وی در این نشست از مراقبت خوب بیمارستان های یزد از مادران باردار و همچنین کنترل خوب بیماران اتباع در استان خبر داد.

معاون درمان وزیر خاطر نشان کرد: دستگاه‌های پیشرفته قلب و دیالیز، ۲ سی تی اسکن پیشرفته و تجهیز بیمارستان‌های در حال ساخت استان از جمله برخی برنامه‌های کوتاه مدت معاونت درمان در استان است.

جان بابایی تاکید کرد: رفت و آمدهای خانوادگی بالای یزدی‌ها به نسبت دیگر مناطق کشور موجب شیوع بالای این بیماری در استان شده است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: