«شیطان بازار» تعطیل شد

کدخبر: 2365353

شهردار منطقه ۱۹ تهران از تعطیلی بازار معروف به «شیطان‌بازار» در خلازیل خبر داد.

شهردار منطقه 19 تهران از تعطیلی بازار معروف به "شیطان‌بازار" در خلازیل خبر داد.

علی توکلی شهردار منطقه 19 با بیان "فروشندگان این بازار بیش از یک دهه است بساط خود را روزهای جمعه در بازاری معروف به «شیطان‌بازار» در معرض فروش می‌گذارند"، گفت: این روزبازار محل تجمع و کسب‌وکار افرادی است که بدون رعایت هیچ گونه پروتکل بهداشتی اجناس خود را که اغلب مشکوک به مسروقه هستند در معرض فروش می‌گذاشتند و علاوه بر اینکه فعالیت و تجمع آن‌ها تهدیدی برای شیوع کرونا محسوب می‌شود، آلودگی‌ها و مزاحمت‌هایی را نیز برای ساکنین این نقطه از شهر تهران به‌همراه دارند.

وی گفت: در همین راستا نیز طی هماهنگی‌های انجام‌شده برای جمع‌آوری و تعطیلی این روزبازار، نیروهای شهرداری این منطقه از ورود بیش از 3هزار خودروی بساط‌گستر و خریداران به آن خودداری کردند و این بازار به‌طور کامل تعطیل شد.

توکلی با اشاره به مسدودسازی 11 نقطه ورودی به جمعه‌بازار با استفاده از 100 بشکه ترافیکی، کاشن‌تانک و علائم ترافیکی و نیوجرسی، افزود: به‌منظور اجرای این طرح ویژه، ضمن استقرار 20 خودروی پیکاپ شهرداری و یگان حفاظت، 14 اکیپ گشت راهور، 4 اکیپ گشت یگان حفاظت شهرداری و 150 نیرو در محدوده این روزبازار مستقر شدند.

شهردار منطقه 19 تصریح کرد: این طرح طی دو شب گذشته (از ساعت 7 صبح روز پنجشنبه لغایت 21 روز جمعه) با حضور و مشارکت فعال نیروی انتظامی، راهور، کلانتری 152 خانی‌آبادنو، یگان حفاظت شهرداری تهران و شورایاران محله شهید کاظمی اجرا شد.

به‌گفته وی به‌منظور اطلاع‌رسانی درباره تعطیلی این جمعه‌بازار ضمن اکران بنر در 12 نقطه قبل از ورودی بازارچه، بنرهایی نیز در نقاط مسدودشده از روزهای قبل نصب شده بود.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: