کمترین میزان رعایت بهداشت در نانوایی‌ها و سامانه‌های مسافربری

کدخبر: 2365374

سخنگوی وزارت بهداشت به استان‌های رکورددار بستری و فوتی کرونا اشاره کرد و گفت: میزان رعایت بهداشت در کشور ۷۹ درصد است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به روند صعودی و آمار بستری و فوتی کرونا در کشور اظهار کرد: موارد ابتلا و بستری روزانه در کشورمان همچنان با شیب تند و نگران کننده‌ای در حال افزایش است و در حال حاضر به بالاترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است. متاسفانه در هفته گذشته نیز شاهد افزایش بروز موارد مثبت بستری و افزایش بروز تعداد فوت شدگان مثبت بیماری نسبت به هفته‌های گذشته بودیم. سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به استان های رکورددار بستری کرونا بیان کرد: متوسط بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته گذشته با افزایش نسبت به هفته گذشته به ۲۶.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر رسیده است و استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی و یزد دارای بیشترین میزان بروز بستری در کشور بودند. لاری به استان های رکورددار فوتی کرونا اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور با افزایش قابل توجه نسبت به هفته‌های ماقبل به ۴۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت رسیده و میزان بروز در این شاخص در استان‌های یزد، ایلام، آذربایجان غربی، سمنان و خراسان جنوبی با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور ۷۹ درصد است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: بر اساس آخرین بررسی‌ها میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور ۷۹ درصد است که کمترین میزان رعایت در نانوایی‌ها و سامانه‌های مسافربری گزارش شده است.

وی افزود: خوشبختانه در هفته گذشته با افزایش تعداد تست‌های آزمایشگاهی انجام شده شاهد بالاترین میزان شناسایی موارد سرپایی مثبت در کشور بودیم که این امر نیازمند تداوم و تقویت بیشتر است.

اکنون زمان مماشات و عادی انگاری نیست سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: جهت خروج از وضعیت اسفبار حال حاضر بیماری در کشور امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری شما در عمل به توصیه‌های بهداشتی و همچنین تقویت و تداوم هماهنگی‌های بین دستگاهی در اجرای صحیح محدودیت‌های مصوب و نظارت دقیق بر اجرای آن هستیم.

لاری بیان کرد: اکنون زمان مماشات و عادی انگاری نیست و مطمئنا در صورت هرگونه غفلت از سوی مردم و مسئولین با فرا رسیدن روزهای سردتر وضعیت بیماری به مراتب سخت‌تر و سهمگین‌تر از وضعیت موجود خواهد شد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: