اول هفته آینده، آغاز بارش‌های مستمر در کشور

کدخبر: 2366641

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا سامانه بارشی فعال در کشور در غرب و جنوب غرب تقویت می‌شود و شمال شرق را هم در بر می‌گیرد، گفت: روز ۱۵ آذر سامانه پربارشی وارد کشور می‌شود.

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده با ورود سامانه بارشی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، همچنین شمال و غرب فارس، شمال بوشهر و غرب خلیج‌فارس بارش باران، مه غلیظ، گاهی رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا ۱۲ آذر سامانه بارشی در غرب و جنوب‌غرب کشور تقویت می‌شود و مرکز و بخش‌هایی از شمال‌شرق کشور را نیز دربرخواهد گرفت.

وی گفت: روز چهارشنبه علاوه بر استان‌هایی که ذکر شد، در استان‌های لرستان، همدان، ایلام، اصفهان، قم و مرکزی همچنین برخی نقاط کرمانشاه بارش باران خواهیم داشت و در برخی نقاط از استان‌های سمنان، خراسان رضوی و دامنه جنوبی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: شدت بارش‌ها روز چهارشنبه در استان لرستان، شمال و شرق خوزستان و شمال چهارمحال و بختیاری است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: از بعدازظهر سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ تا اواخر وقت شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ در استان‌هایی که ذکر شد لغزندگی معابر، احتمال آب‌گرفتگی، یخ زدگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها وجود دارد؛ توصیه می‌شود پرهیز از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، استفاده از وسایل گرمایشی و ایمنی در وسایل نقلیه به ویژه در جاده‌های کوهستانی و اجتناب از هرگونه صعود به کوهستان، در دستور کار باشد.

وی با بیان اینکه روز پنج‌شنبه ۱۳ آذر در غرب و جنوب‌غرب بارش‌ها ضعیف می‌شود، گفت: روز پنج‌شنبه در استان‌های گیلان، مازندران و شرق اردبیل رگبار باران و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت، همچنین بارش پراکنده در استان‌های البرز، قزوین، تهران، قم و برخی استان‌های غرب و جنوب‌غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: روز جمعه ۱۴ آذر بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد در غرب خلیج‌فارس، برخی مناطق خوزستان، غرب کرمان، غرب دریای خزر، غرب گیلان، شرق اردبیل، استان فارس و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف است.

ورود سامانه جدید پربارش به کشور از ۱۵ آذر

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز شنبه ۱۵ آذر سامانه بارشی جدید از غرب و جنوب ‌غرب وارد کشور می‌شود و بارش‌های گسترده‌ای در غرب و جنوب‌ غرب، جنوب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز خواهیم داشت و یکشنبه هفته آینده این سامانه در اغلب نقاط کشور فعال خواهد بود.

وی افزود: بارش‌ها روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در جنوب و جنوب‌شرق کشور شدید خواهد بود.

بارش پراکنده فرداشب در پایتخت

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و فرداشب بارش پراکنده در برخی ساعات در تهران خواهیم داشت؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۴ و ۵ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و زنجان با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: