روایت «زالی» از بودجه جنجالی دانشگاه شهید بهشتی

کدخبر: 2367375

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع دانشجویان توضیحانی درباره اختصاص بودجه به دانشکده فناوری های نوین پزشکی این دانشگاه ارائه کرد.

به مناسبت روز دانشجو و به همت انجمن اسلامی دانشجویان 1348 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نشستی با حضور مسئولان این دانشگاه برگزار شد.

علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخشی از سخنان خود در این نشست توضیحاتی درباره اختصاص بودجه به دانشکده فناوری های نوین پزشکی این دانشگاه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه شهید بهشتی یکی از متاخرترین دانشکده هایی بود که بر اساس نیاز دانشگاه در زمان ریاست اسبق شکل گرفت، اظهار داشت: یکی از مشکلات ما وضعیت پردیس دانشگاه است که در شان دانشگاه نیست. من امسال تلاش کردم برای اولین بار برای پردیس و تجمیع این دانشگاه در بودجه ردیفی ایجاد کنم تا از سال آینده با مشخص شدن ردیفی برای آن مسئله پردیس دانشگاه حل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مسئله دانشکده فناوری های نوین پزشکی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: از سال 91 ردیفی برای دانشکده های فناوری نوین مشخص شده بود و رقم و اعدادی به حساب آن واریز می شد که خیلی مناسب نبود.

زالی با اشاره به اینکه فضایی که در اختیار این دانشکده بود به بیمارستان طالقانی اختصاص داشت، افزود: مسئولان بیمارستان طالقانی مدت ها، به خصوص بعد از مسئله کرونا اعلام کرده بود فضایی که در اختیار دانشکده فناوری های نوین قرار داده ام را نیاز داریم. ما مدتی مجبور شدیم دانشکده فناوری های نوین را در دانشکده طب سنتی مستقر کنیم. فضای موجود بسیار کوچک بود و این موضوع باعث شد مشکلات و اختلافات جدی بین دوستان ما در این دو دانشکده ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در این فاصله چهار بار سقف دانشکده فناوری های نوین ریخت و در یکی از موارد باعث صدمات جدی به برخی دستگاهها وارد آمد و موجب سوختگی دانشجویان دکتری شد. بعد از ایجاد این وضعیت اضطرار به همه جا برای اختصاص منابع و بودجه متوسل شدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه با مشورت دکتر نمکی برای تخصیص منابع از رئیس جمهور درخواست کردیم، یادآور شد: دکتر نمکی گفتند نمی توانند از منابع اعتباری وزارت بهداشت، مبلغی را اختصاص دهم. بهترین راه این است که از رئیس جمهور درخواست کنید، درخواستمان را به رئیس جمهور نوشتیم و مورد موافقت قرار گرفت.

زالی در ادامه یادآورشد: دکتر خدادوست (معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) که پیگیر خرید ساختمانی برای دانشکده فناوری های نوین بودند بعد از ظهر روزی که تخصیص داده شد با من تماس گرفتند و گفتند این تخصیص از بودجه یک میلیارد یورویی است. من مصلحت نمی دانم، من هم گفتم من هم صلاح نمی دانم، راضی نیستیم در این شرایط پول کرونا به دانشکده اختصاص یابد و گرچه در اضطرار هستیم اما این اخلاقی نیست.

وی ادامه داد: همان شب بنده و دکتر خدادوست با آقای نمکی و معاون ایشان در توسعه و معاون و آقای عوض پور از سازمان برنامه و بودجه تماس گرفتیم تا اینجا خبری از نهادهای نظارتی نیست، خود ما گفتیم راضی نیستیم از این منبع به ما پولی داده شود، هر چند در اضطرار هستیم که گفتند تخصیص را تغییر می دهیم. ما قاعدتا نباید کاری به منبع داشته باشیم اما به آقای عوض پور در سازمان برنامه و بودجه پیغام دادیم که از پول کرونا نباشد و از منابع در اختیار ریاست جمهوری باشد. دیگر این موضوع را پیگیری نکردیم.

زالی در پایان از دانشجویان این دانشکده درخواست کرد با توجه به وضعیت نامناسب فضای فیزیکی این دانشگاه با ایجاد مطالبه گری در این بخش به مسئولان دانشگاه برای کمک به فضای مناسب تر و در شان دانشجویان و اساتید کمک کنند.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: