ارسال اطلاعات ۷۰ هزار قمارباز به دستگاه قضایی

کدخبر: 2367739

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از ارسال اطلاعات ۷۰ هزار قمارباز فعال شناسایی شده توسط سامانه هوشمند کشف جرایم مالی شبکه پرداخت، به مرجع قضایی خبر داد.

مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در توییتی نوشت: اطلاعات 70 هزار قمارباز فعال شناسایی شده توسط سامانه هوشمند کشف جرایم مالی شبکه پرداخت، به مرجع محترم قضایی ارسال شد.

فعالیت سایت‌های قماربازی و استفاده از تراکنش های بانکی در هفته های اخیر باردیگر این سوال را مطرح کرده است که اساساً چطور تراکنش های این سایت ها از طریق درگاه‌های بانکی انجام می شود؟ بانک مرکزی در پاسخ اعلام کرده که قماربازها با پرداخت مبالغی به برخی افراد کم درآمد حساب‌های بانکی آنها را اجاره کرده و امور بانکی خود را از طریق حساب های این افراد انجام می دهند.

رئیس کل بانک مرکزی هم البته به بانک ها دستور ویژه داده تا مانع فعالیتهای بانکی قماربازان شوند و تأکید کرده که بانکها باید حداکثر تلاش خود را برای مبارزه با این درگاه‌ها و نظارت بر این تراکنش‌ها انجام دهند.

گفتنی است تا کنون 20 هزار حساب و درگاه بانکی مرتبط با سایت‌های شرط بندی و قمار با حکم قضایی مسدود شده اند و طبق اعلام بانک مرکزی شناسایی هوشمند درگاه‌های مرتبط با قماربازی همچنان ادامه دارد.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: