علت کاهش ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ها

کدخبر: 2368548

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات، مهم ترین عامل کاهش ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ها را انجام غربالگری در کلینیک های مبارزه با کرونا دانست.

ایمان عموزاده، با اشاره به اینکه با هجوم کرونا تمامی ظرفیت‌ها و توان حوزه بهداشت با محوریت پیشگیری و ارائه بهترین خدمات به مردم آغاز به کار کرد، اظهار کرد: بر اساس ظرفیت‌های بهداشتی هر منطقه‌ای، بالاترین و با کیفیت ترین خدمات بهداشتی تا به امروز و باهدف ریشه کنی کرونا به مردم ارائه شده است.

وی با اشاره به راه اندازی مراکز خدمات سرپایی ۱۶ و ۲۴ ساعته سلامت با رویکرد ارزیابی و شناسایی اولیه ویروس کرونا، افزود: این مراکز، کلینیک‌های منتخب سلامت هستند که افراد در صورت داشتن علائم ابتلاء به ویروس کرونا پس از مراجعه مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نیاز به مراکز درمانی معرفی می‌شوند.

عموزاده درباره نحوه عملکرد کلینیک‌های منتخب سلامت مبارزه با کرونا توضیح داد: افراد می‌توانند در صورت داشتن علائم ابتلاء به ویروس کرونا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کرده و توسط پزشک و با کمک مراقبین سلامت معاینه شوند.

وی با تاکید بر اینکه از اولین روز شیوع ویروس کرونا تا به امروز از پزشک تا مراقب سلامت در مراکز بهداشت از هیچ تلاشی برای کمک به مردم دریغ نکردند گفت: در این روزهای سخت حوزه بهداشت برای کمک به قطع زنجیره کرونا تمام قد در اختیار سلامت جامعه ایستادگی کرد.

عموزاده تدوین پروتکل‌های بهداشتی برای همه مشاغل و صنوف در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی، حضور گسترده کارشناسان سلامت روان و تغذیه در مراکز جامع سلامت و سامانه تلفنی ۴۰۳۰ به منظور مشاوره و راهنمایی مراجعه کنندگان و تماس گیرندگان، تولید محتواهای آموزشی در راستای پیشگیری از ابتلاء به این ویروس و اقدامات قابل ملاحظه در بخش سلامت کودکان و مادران را به عنوان نمونه‌هایی از اقدامات حوزه بهداشت در مسیر مبارزه با کرونا دانست.

وی ادامه داد: نظام بهداشتی کشور با تمام توان به بسیج ملی مقابله با کرونا پیوست و با کمترین تجهیزات و تکیه بر توانمندی بهورزان، مراقبان سلامت، کارشناسان، پزشکان و سایر نیروهای داوطلب خدمت رسانی به هموطنان را در بالاترین سطح پیش برد.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات حوزه بهداشت به دلیل رابطه مستقیم با سلامت مردم باید بیش از پیش در دستور کار باشد تاکید کرد: تأمین نیروی انسانی، منابع و تجهیزات برای ارتقای کیفی خدمات بهداشتی و درمانی ضرورت دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه حوزه بهداشت خصوصاً مراقبین سلامت گفت: مراقبین سلامت از همان روزهای اول رفتار بسیجی داشتند و به رغم ناشناخته بودن این ویروس بدون هیچ ترس و واهمه‌ای تن بر آتش کرونا زدند و نمونه گیری را آغاز کردند.

عموزاده با بیان اینکه نگرش مثبت، تعهد و حس کمک به همنوعان در تمام روزهای سخت کرونایی در تک تک همکاران حوزه بهداشت موج می‌زد، گفت: به طور کلی حوزه بهداشت در این بحران کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات تاکید کرد: باید ارتباط آکادمیک و موثرتری در حوزه بهداشت و دانشگاه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بحران کرونا موقعیتی جدید پیش روی حوزه بهداشت ایجاد کرد گفت: کرونا ثابت کرد باید همیشه برای مواجهه با بیماری‌های نوپدید آماده باشیم.

عموزاده در پایان با بیان اینکه حمایت همگانی از مدافعان سلامت وظیفه تک تک آحاد جامعه است تاکید کرد: بهترین حمایت و کمک مردم به مدافعان سلامت این است که خود مراقبتی، رعایت توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه و رعایت ضوابط فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: