کرونا آمار جراحی‌های زیبایی بینی را کاهش نداد

کدخبر: 2368556

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: شیوع کرونا نتوانست آمار جراحی های زیبایی بینی را چندان کاهش دهد.

شهریار لقمانی افزود: اکنون جراحی بینی در کشور ما به یک رفتار مورد قبول و هنجار تبدیل شده و مرز و محدودیت جنسیتی، اقتصادی و سنی ندارد. زنان و مردان در شرایط اقتصادی مختلف و سنین مختلف متقاضی انجام جراحی زیبایی هستند.

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی درباره مخاطرات عمل رینوپلاستی، اظهار داشت: ریسک و خطر جانی در این عمل بسیار پایین است، ولی گاهی درصد کمی از بیماران رضایت لازم را نسبت به نتیجه ظاهری جراحی زیبایی بینی ندارند. برای همه افراد نمی توان یک نوع جراحی زیبایی بینی را انجام داد؛ چرا که به ضخامت پوست بینی و نسبت‌های صورت بستگی دارد و نتیجه مورد انتظار متفاوت می شود.

لقمانی ادامه داد: جراحی زیبایی بینی عمل دشوار و پیچیده‌ای است که نیاز به علم روز و تجربه کافی دارد. متقاضیان این عمل بهتر است در انتخاب جراح دقت بالا داشته باشند تا کمتر دچار نارضایتی شوند.

وی درباره حداقل سن مناسب برای انجام جراحی بینی، گفت: این مسئله در جوامع مختلف بر اساس میانگین سن بلوغ متفاوت است. در کشور ما پیشنهاد اکثر جراحان پلاستیک برای دختران برای انجام جراحی بینی حداقل ۱۶ سال تمام و برای پسرها حداقل ۱۸ سال تمام است.

** سالانه حدود ۲۵ هزار جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می شود و رتبه اول جراحی زیبایی را در ایران دارد؛ در حالی که در دنیا جراحی پلک، در بین جراحی های زیبایی سر و صورت، رتبه نخست را دارد. بعد از آن، عمل لیپوساکشن یا همان کشیدن چربی های اضافی بدن است.

«خبرگزاری ایرنا»

ارسال نظر: