تاخیر در تامین واکسن کرونا جایز نیست

کدخبر: 2368585

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، خواستار تسریع در تامین واکسن کرونا شد.

محمدرضا ظفرقندی، در جلسه ستاد مرکزی مدیریت و هماهنگی سوانح و حوادث غیر مترقبه سازمان نظام پزشکی که با محوریت لزوم تسریع در تهیه و توزیع واکسن کووید ۱۹ برگزار شد، گفت: از ماه‌ها قبل در خصوص لزوم تسریع در تهیه و توزیع واکسن کرونا جهت اقشار مختلف جامعه از جمله کادر درمان پیشنهادات و راهکارها و آمادگی جهت تهیه و همکاری کارشناسی خویش را به مسئولین عالی رتبه کشور و وزارت بهداشت منعکس نموده ایم.

وی افزود: با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ در سراسر کشور و آمار مرگ و میر، انجام واکسیناسیون سریع، ضرورتی قطعی و علمی است.

ظفرقندی ادامه داد: به نظر می‌آید هر گونه تأخیر در روند تهیه و توزیع واکسن، مشکلات بسیاری را برای سلامتی آحاد مختلف جامعه ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: انجام واکسیناسیون کرونا توصیه قطعی تمامی جوامع بین‌المللی و بهداشتی سراسر دنیا است و قریب به اتفاق کشورهای منطقه نیز به این امر مبادرت ورزیده و در حال اجرای آن هستند و این طور به نظر می‌رسد که در ایران روند اجرای واکسیناسیون با سرعت گسترش بیماری کووید ۱۹ متناسب نیست و طولانی شدن این بیماری صدمات جبران ناپذیری را به حوزه سلامت و معیشت مردم وارد خواهد کرد.

ظفرقندی تأکید کرد: راه منطقی رهایی از این بیماری و آثار مخرب آن اجرای هرچه سریع‌تر واکسیناسیون است و تمامی تلاش‌ها در مقطع فعلی می‌بایست متمرکز بر خرید واکسن کرونا باشد.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: