مسئول قطری خطاب به وزیر اماراتی: سخنانت برایم اهمیت ندارد

کدخبر: 2368603

مدیر دفتر اطلاع رسانی وزارت خارجه قطر به سخنان وزیر اماراتی در خصوص شرط و شروط ابوظبی برای ازسرگیری روابط با دوحه واکنش نشان داد.

«احمد بن سعید الرمیحی» مدیر دفتر اطلاع رسانی وزارت خارجه قطر به سخنان اخیر «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات واکنش نشان داد.

وی گفت: ما نسبت به مطرح شدن این سخنان ابراز تأسف می کنیم چرا که این سخنان در سطح تلاش های صورت گرفته برای حل بحران خلیج فارس نیست.

الرمیحی ادامه داد: این سخنان به مثابه تلاش های حاشیه ای برای خدشه دار کردن روند مثبت حل بحران خلیج فارس محسوب می شود. ما به این تلاش ها اهمیتی نمی دهیم.

روز گذشته، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات از شرط و شروط کشورش برای از سر گیری روابط دیپلماتیک با قطر سخن گفت.

وی اعلام کرد: از سرگیری روابط دیپلماتیک میان ابوظبی و دوحه به صورت کامل، زمان می برد. این مسأله به نحوه تعامل قطر با ایران، ترکیه و گروه های اسلامی در آینده بستگی دارد.

این در حالی است که به تازگی، «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در مصاحبه با فایننشال تایمز اعلام کرده است که توافق با عربستان سعودی تغییری در رابطه دوحه با ایران و ترکیه به وجود نخواهد آورد.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: