ناجا: مراعات مردم را بین ساعت ۲۱ تا ۲۲ می‌کنیم

کدخبر: 2368637

سردار حسین رحیمی گفت: در رابطه با ترددها در بین ساعت ۲۱ الی ۲۲ تلاش ما بر این است که مراعات مردم را بکنیم و آن ها را جریمه نکنیم.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت با اشاره به ترددها بین ساعت 21 الی 22 گفت: تلاش ما بر این است که مراعات مردم را بین این ساعات کنیم و آن ها را جریمه نکنیم. همواره سعی کرده ایم در اعمال قانون مراعات مردم را کنیم زیرا می دانیم بعضی از مردم مقصر نیستند و در ترافیک گرفتار می شوند.

او افزود: در همین راستا تلاش می کنیم تا شب ها با تاخیر افراد را جریمه کنیم. پلیس همواره تلاش می کند تا کم ترین جریمه را متوجه مردم کند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: وضعیت آلودگی هوای تهران مناسب نیست. دستگاه های مسئول در 10 سال گذشته آن چه را که وظیفه داشته اند را انجام نداده اند. طبیعتا امروز زمستان است، کرونا و آلودگی هوا نیز در شهر وجود دارد و همه این موارد دست به دست هم می دهد تا مردم از خودروی شخصی خود استفاده کنند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: شهروندان به علت کرونا علاوه بر این که از مترو و اتوبوس استفاده نمی کنند بلکه از تاکسی نیز استفاده نمی کنند و این سبب شده است تا استفاده از خودروی شخصی به شدت افزایش پیدا کند و ترافیک های عصرگاهی پایتخت سنگین شود.

سردار سرتیپ رحیمی با تایید این که محدودیت های شبانه، ترافیک تهران را تشدید کرده است، تصریح کرد: وضعیت هوای پایتخت یک تهدید جدی برای سلامت جامعه است و من اطلاع دارم که اقدام قابل ذکری در 10 الی 15 سال گذشته برای کاهش آلودگی هوا صورت نگرفته است. 

این مقام ارشد انتظامی در پایان گفت: از ابتدای وضع طرح محدودیت های شبانه ترافیک تهران درصد قابل توجهی افزایش یافته است اما این درصد افزایش در ساعات مختلف روز متفاوت است ولی باز هم تمام تلاش ما تسهیل در روند ترددها است.

 

ارسال نظر: