شرایط کرونایی تهران شکننده و ناپایدار است

کدخبر: 2368685

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: زرد شدن تهران، کاملا شکننده و ناپایدار است.

علیرضا زالی، افزود: جا دارد به علت رفتار و منش پسندیده مردم تهران در چند هفته اخیر که موجب شد تهران برای نخستین بار در چند ماه گذشته به رنگ زرد در بیاید، تشکر کنم.

وی گفت: شرایط متفاوتی برای تهران وجود دارد و این شرایط، شکننده و ناپایدار است و اگر در روز ۱۵۰ بیمار جدید به تعداد بیماران بستری و فعلی ما اضافه شود، تهران دوباره نارنجی می‌شود.

زالی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف با کوچک‌ترین خطا و اشتباه، ممکن است به راحتی شرایط نارنجی دوباره حاصل شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: در شرایط زرد بر اساس دستورالعمل‌ها، حضور کارمندان در اداره‌های دولتی و دستگاه‌های عمومی غیردولتی و بخش خصوصی می‌تواند با دو سوم فعال باشد.

وی گفت: در دستگاه‌های اضطراری و امدادی و دستگاه‌هایی که ضرورت عمومی دارند در شرایط زرد، باید صد در صد حضور داشته باشند و سایر مشاغل در شرایط زرد فقط گروه‌های یک تا ۳ فعال هستند و در واقع فعالیت گروه یک، دو و سه با محدودیت روبرو می‌شود و تنها محدودیت برای فعالیت در شهرهای زرد بر اساس آخرین رتبه بندی، گروه ۴ است که عمدتاً شامل شهربازی، باغ وحش، پارک‌ها، بوستان‌ها و سالن‌های ورزشی پرخطر است.

زالی درباره وضع محدودیت‌ها، افزود: محدودیت‌ها بر اساس نوع «پی سی آر» مثبت تعیین می‌شود و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اگر ۴ نفر مبتلا باشند، زرد و اگر ۶ نفر بستری باشند، نارنجی در نظر گرفته می‌شود.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: