واعظی: دولت خواستار رفاه مردم است

کدخبر: 2368721

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر این که برداشتن تحریم ها برای دولت مهم است، گفت: با توجه به اینکه ۶ ماه دیگر عمر دولت به پایان می‌رسد اما دولت برای رفاه مردم تلاش می‌کند تا تحریم‌ها برداشته شود و از این طریق روابط خارجی، بانکی، بین المللی، اقتصادی و دیپلماسی کشور با دنیا بهتر انجام شود.

محمود واعظی درخصوص این‌که منتقدان دولت در نقد‌های‌شان بیان می‌کنند برجام و تصمیمات دولت باعث شده ما در فعالیت‌های هسته‌ای به عقب بازگردیم و حتی عنوان می‌کردند که قلب رآکتور اراک سیمان ریخته شده، اما امروز شاهد غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم هستیم، گفت:کسانی که در چند سال گذشته مرتب می‌گفتند این دولت باعث شده است فعالیت‌های هسته‌ای ما متوقف شود ببینند که در تمامی ابعاد چقدر اتفاقا فعالیت را گسترش پیدا کرده است به گونه‌ای که امروز تصمیم می‌گیریم بلافاصله با آژانس هماهنگ می‌کنیم و غنی‌سازی ۲۰ درصدی ما شروع می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم معنایش آن است که هیچ‌گاه سازمان انرژی اتمی ما چه در ارتباط با تحقیق و پژوهش و چه در ارتباط با نوآوری توقف نداشته و کارش را انجام داده است. 

وی ادامه داد:اقدامات چند روز اخیر نشان می‌دهد آن کسانی که با برجام و مذاکرات ۱+۵ مخالف بودند در حال حاضر در عمل مشاهده می کنند که سازمان انرژی اتمی عملکردش در عرصه بین الملل برای اینکه فشار روی کشور ما کمتر شود و هم در عرصه داخلی برای این‌که ما کار هسته ای مان را بهتر انجام دهیم بسیار موفق‌تر بوده است.

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اذعان می‌کنند اگر نمایندگان مجلس و فشارهای آنان نبود دولت دست به غنی‌سازی ۲۰ درصد نمی‌زد؛ آیا دولت تحت فشار مجلس این اقدام را انجام داده یا این اتفاق در راستای گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران است، گفت: خودمان در ۵ مرحله اعلام کردیم که تعهداتمان را کاهش می‌دهیم که یکی از آنها هم این بود که غنی سازی را افزایش ‌دهیم .

وی با تاکید بر این که برداشتن تحریم ها برای دولت مهم است، ادامه داد: باتوجه به اینکه ۶ ماه دیگر عمر دولت به پایان می‌رسد اما دولت برای رفاه مردم تلاش می‌کند تا تحریم‌ها برداشته شود و از این طریق روابط خارجی، بانکی، بین المللی، اقتصادی و دیپلماسی کشور با دنیا بهتر انجام شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: باید بتوانیم دیپلماسی خود را گسترش دهیم و فضای مناسبی به دست بیاوریم تا دولت بعدی که به روی کار می‌آید به راحتی کار کند، ما نمی‌خواهیم زمین سوخته به دولت بعدی تحویل دهیم. اتفاقا قصدمان این است که همه چیز را آماده تحویل دهیم و بر این اساس یک عده نباید بیخود و بی جهت تا این حد سنگ اندازی کنند.

 

منبع: ایلنا
ارسال نظر: