پژمان‌فر: گازوئیل نیروگاه‌ها از مازوت بدتر است

کدخبر: 2368898

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش‌های ما نشان می‌دهد بعضی نیروگاه‌ها از گازوئیلی استفاده می‌کنند که از مازوت بدتر است.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از نشست بررسی علل آلودگی هوا که در این کمیسیون و با حضور اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس، برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون دو گزارش در مجالس هفتم و دهم درباره اشکالات هوای پاک و علل آلودگی هوا تهیه شده است.

وی افزود: گزارش‌ها نشان می‌دهد دامنه آلودگی هوای کلانشهرها از مرکز کلانشهرها در حال عبور و به شهرهای اطراف رسیده است.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه نظارت بر آلودگی هوا و مسئولیت در قبال تنفس شهروندان متولی‌های خاص دارد، گفت: به نظرم سازمان برنامه و بودجه وظیفه بسیار مهمی در این زمینه دارد.

پژمان‌فر تصریح کرد: روزی یک سرباز در میدان جنگ بود و تیر نمی‌زد، فردی از کنارش رد شد و گفت چرا تیر نمی‌زنی، گفت به هزار و یک دلیل، از او خواسته شد که یک دلیل را عنوان کند، او گفت یک دلیل من آن هست که فشنگ ندارم، به نظرم سازمان برنامه و بودجه چنین وظیفه‌ای دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به گفت‌و‌گوی خودش با رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: آقای نوبخت می‌گوید وزارتخانه‌ها به تنها چیزی که توجه نمی‌کنند، برنامه‌ها و تکلیف‌شان است؛ یعنی اولین چیزی که ادارات و سازمان‌های مختلف در بودجه مشخص می‌کنند، دستمزد خودشان، کارکنان‌شان و هزینه‌هایشان است.

وی اضافه کرد: در واقع سازمان‌ها هیچ مسئولیتی در قبال ارائه برنامه‌های مشخص به سازمان برنامه و بودجه و گرفتن اعتبار مشخص از این سازمان‌ها احساس نمی‌کنند. مشکل دیگر ما آن است که سازمان‌ها بابت تکالیف و وظایف‌شان از سازمان برنامه و بودجه درخواست بودجه نمی‌کنند و اولین چشم‌انداز آن‌ها به بودجه دستمزد کارکنان و هزینه‌هایشان است.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس در پایان خاطرنشان کرد:گزارش‌های ما نشان می‌دهد بعضی نیروگاه‌ها از گازوئیلی استفاده می‌کنند که از مازوت بدتر است.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: