وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو مجرم و دزد دریایی است

کدخبر: 2369000

وزیر خارجه ونزوئلا ضمن محکوم کردن سرقت دارایی‌های این کشور توسط واشنگتن طی سال‌های اخیر اعلام کرد، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا دزد دریایی و مجرم است.

«خورخه «آرزا» وزیر خارجه ونزوئلا در پیامی به اظهارات اخیر همتای آمریکایی خود علیه کاراکاس پاسخ داد.

بنا بر گزارش آناتولی، وزیر خارجه ونزوئلا در توییتر در جواب به پیام اسپانیولی توییتری مایک پامپئو درباره توقیف کشتی حامل سوخت ونزوئلا توسط واشنگتن پاسخ داد و او را «دزد دریایی» خواند.

«خورخه آرزا» در این پیام به کنار رفتن دولت دونالد ترامپ و مایک پامپئو از قدرت طی روزهای آینده هم اشاره کرد و با خرسندی از این موضوع از هشتگ «بازی تمام شد» هم استفاده کرد.

وزیر خارجه ونزوئلا نوشت: «مایک پامپئو، دزد دریایی دولت ترامپ، با افتخار از سرقت 40 میلیون دلار سوخت متعلق به مردم ونزوئلا حرف می‌زند. این اعتراف یک مجرم است که قطعا روزی با عدالت مواجه خواهد شد. با کنار رفتن او (از قدرت در آمریکا) طی چند روز آینده عدالت نمادین را شاهد خواهیم بود».

توییت این مقام ارشد کاراکاس درباره مواضع ضد ونزوئلایی دولت ترامپ و شخص پامپئو در شرایطی مطرح شده که دولت کنونی آمریکا اول بهمن ماه باید قدرت را به «جو بایدن» تحویل دهد.

پامپئو و ترامپ طی سال‌های اخیر به شدت مواضعی تند و غیرقانونی علیه ونزوئلا و شخص نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا اتخاذ کرده‌اند.

به رسمیت شناختن «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده به عنوان «رئیس‌جمهور موقت و مشروع»، توقیف اموال و دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا به نفع رئیس‌جمهور خودخوانده، اعمال انواع تحریم‌ها و تهدید به توسل به گزینه نظامی و حمایت از کودتا، از جمله اقدامات دولت ترامپ طی سال‌های اخیر بوده است.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: