انتخاب رئیس سیا و چندین نهاد دیگر در دولت بایدن

کدخبر: 2369124

تیم انتقالی جو بایدن چند تن از مقامات دولت آتی خود از جمله رئیس سیا را معرفی کرد.

«جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا امروز (جمعه) و در ادامه معرفی مقامات دولت خود، «دیوید کوهن» مدیر اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را به عنوان رئیس آتی همین تشکیلات معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، بایدن همچنین رئیس مدیریت بحران شهر نیویورک را نیز به عنوان رئیس آتی اداره فدرال مدیریت بحران آمریکا معرفی کرد. تیم انتقالی بایدن همچنین در بیانیه‌ای معاونان اداره حفاظت محیط زیست و اداره مدیریت و بودجه دولت فدرال را نیز معرفی کرد.

کوهن ۵۸ ساله در سال ۲۰۱۷ از سوی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا از کار برکنار شده بود. کوهن از فوریه ۲۰۱۵ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ معاون مدیر سیا بود. انتخاب کوهن نیازی به تاییدیه از سوی سنا ندارد. کوهن به عنوان یک وکیل با تجربه معاون وزیر خزانه داری در امور مقابله با تروریسم و اطلاعات مالی از ۲۰۰۹ تا انتصابش در ۲۰۱۵ در سیا بود. در آن زمان، رسانه‌های آمریکایی انتصاب وی در آژانس اطلاعاتی اصلی آمریکا را تلاش برای یافتن شخصی از خارج از آژانس که در برنامه‌های شکنجه سیا نقش نداشته، توصیف کردند.

کوهن در زمان فعالیت در وزارت خزانه داری، مسئول تلاش‌های آمریکا برای قطع کمک‌های مالی به داعش و سایر گروه‌های تروریستی بود. سایر تلاش‌های او شامل مدیریت تحریم‌های آمریکا علیه روسیه است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: