هشدار (WHO) به وقوع موج فاجعه باری از شیوع کرونا در برزیل

کدخبر: 2369174

گسترش بیماری کووید-19 در برزیل سیستم سلامت این کشور به ویژه در مناطقی که وضعیت شکننده ای داشته اند را با فشار بیشتری روبرو کرده است.

بررسی ها نشان می دهد نسبت قابل توجهی از بیماران مبتلا به کووید-19 که در بیمارستانهای برزیل بستری شده اند به مراقبت های ویژه و استفاده از تجهیزات تنفسی نیاز دارند و بسیاری از آنان فوت می کنند.

همه گیری بیماری کووید-19 با افزایش تقاضا برای دریافت مراقبت های بهداشتی و نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه و استفاده از دستگاه های تنفسی همراه بوده که بر سیستم سلامت در سراسر جهان فشار وارد کرده است. هرچند، میزان موارد مرگ و میر در میان موارد تایید شده بین کشورها متفاوت است که این موضوع تا حد زیادی به دلیل تفاوت در ظرفیت و آمادگی سیستم های بهداشتی آنهاست.

همچنین با تشدید موارد همه گیری بیماری کووید-19 در برزیل، سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به وقوع موج فاجعه باری از شیوع کروناویروس در ایالت آمازوناس هشدار داد.

سازمان جهانی بهداشت زنگ هشدار را در این ایالت و شهر مانائوس پایتخت آن به صدا درآورد. مسئولان محلی در تلاش هستند تا سرعت انتشار ویروس را کاهش دهند زیرا موارد ابتلا به بیماری و بستری در بیمارستان رو به افزایش است و ذخایر اکسیژن و تخت بیمارستانی رو به اتمام است.

به گزارش ایسنا- به نقل از مدیکال اکسپرس، دکتر "مایکل رایان" رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت گفته است که طی دو هفته گذشته وضعیت در ایالت آمازوناس و به ویژه در شهر مانائوس به طور قابل توجهی وخیم شده است. واضح است که در صورت ادامه این روند شاهد موجی بزرگتر از آنچه در ماههای آوریل و مه رخ داد، خواهیم بود.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: