انتقاد شدید نماینده حامی ترامپ از توئیتر

کدخبر: 2369248

نماینده جمهوری‌خواه حامی رئیس‌جمهور آمریکا پس از مسدود شدن موقتی حساب کاربری خود در توئیتر، این شبکه اجتماعی را به سانسورگری متهم کرد.

مارجوری تیلور گرین، نمایندهٔ جمهوری‌خواه، گردانندگان توئیتر را به سانسور کردن محتوای حساب کاربری خود متهم کرد.

او که به‌تازگی در ایالت جورجیا به نمایندگی برگزیده شده است، گفت: «حق آمریکایی‌ها را می‌گیرند و صدایشان به‌گوش کسانی که به آن‌ها رأی‌داده‌اند، نمی‌رسد. شرکت‌های بزرگ فناوری صدایشان را خفه می‌کنند. این سانسور باید قطع شود.»

پیشتر توئیتر حساب کاربری تیلور گرین را به‌دلیل «چندین تخلّف» به‌مدّت ۱۲ ساعت مسدود کرده بود. مسئولان توئیتر پیش از این نیز دست‌کم به دو توئیت وی برچسب «بحث‌انگیز» زده و از بازنشر آن‌ها جلوگیری کرده بودند. توئیتر می‌گوید این مطالب دربردارندهٔ خطر خشونت بوده است.

مارجوری تیلور گرین که طرفدار پروپاقرص دونالد ترامپ و مدافع تئوری توطئهٔ موسوم به «کیواِنان» است در انتخابات ماه نوامبر به ‌نمایندگی برگزیده شد و سوم ژانویه به‌طور رسمی وارد کنگرهٔ آمریکا شد. پیروان تئوری توطئه «کیواِنان» معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با یک فرقهٔ شیطان‌پرست جهانی مبارزه می‌کند.

این نمایندهٔ جمهوری‌خواه بارها بدون ارائهٔ سند و مدرک، مدعی روی دادن تخلّف در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا شده و دونالد ترامپ نیز او را «ستارهٔ جمهوری‌خواه آینده» نامیده است.

اقدام اخیر، تازه‌ترین محدودیتی است که توئیتر، پس از یورش هواداران تندروی دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در ششم ژانویه، بر حساب کاربری سیاستمداران برجسته اعمال می‌کند. این شبکهٔ اجتماعی هفتهٔ گذشته در اقدامی بی‌سابقه، حساب کاربری ترامپ را برای همیشه بست.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: