ونزوئلا: تحریم‌های دولت ترامپ، تجاوزگری ناامیدانه است

کدخبر: 2369447

وزارت خارجه ونزوئلا تحریم‌های دولت آمریکا در آستانه مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید این کشور را «تجاوزگری ناامیدانه دولت دونالد ترامپ» توصیف و آن را محکوم کرد.

 اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در افزودن شخصیت‌های حقیقی، حقوقی به همراه ۶ کشتی به لیست تحریم‌های ونزوئلا، واکنش تند دولت این کشور آمریکای لاتین را در پی داشت.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه ونزوئلا با صدور یک بیانیه اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در افزودن نام‌های جدید به لیست تحریم‌های واشنگتن علیه کاراکاس را محکوم کرد.

خزانه‌داری آمریکا پیشتر اعلام کرد، نام سه شخص حقیقی، ۱۴ شرکت و ۶ کشتی را به اتهام تلاش برای دور زدن تحریم‌های واشنگتن علیه ونزوئلا در لیست تحریم‌های آمریکا قرار داد.

وزارت خارجه ونزوئلا با انتشار این بیانیه ضمن محکوم کردن تحریم‌های تازه ضد ونزوئلایی دولت دونالد ترامپ، این اقدام را «تجاوزگری ناامیدانه» توصیف کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا نزد جامعه بین‌المللی تجاوزگری جدید ناامیدانه دولت رو به اتمام دونالد ترامپ علیه مردم ونزوئلا را محکوم می‌کند».

پیش از این نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا درباره حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا اظهارنظر جالبی کرده بود.

مادورو دولت ترامپ را «دولت گاوچران‌های نژادپرست» توصیف کرد و شورش‌ها و حمله به کنگره این کشور را نمایانگر افول کامل اخلاقی آمریکا خواند.

دولت ترامپ از ابتدای روی کار آمدن خود در آمریکا، مواضع تندی علیه نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا اتخاذ کرد و در همین راستا در اقدامی مداخله‌جویانه، «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور مشروع» این کشور به رسمیت شناخت.

دولت ترامپ بعد از این اقدام، انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی، تحریم‌های شدید و اعمال تهدیدهای نظامی علیه ونزوئلا را در دستور کار قرار داد و حتی از کودتای نافرجام گوایدو در ونزوئلا حمایت کرد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: