المپیک توکیو حتی بدون تماشاگر برگزار می‌شود

کدخبر: 2369501

یک عضو ارشد کمیته بین‌المللی المپیک گفت: تعویق مجدد بازی‌های المپیک امکان‌پذیر نیست و بهتر است این رویداد بدون تماشاگر برگزار شود.

دیک پوند، عضو ارشد کمیته بین‌المللی المپیک گفت: المپیک می‌تواند بدون حضور تماشاگران برگزار شود. سوال این است که باید تماشاگران حضور داشته باشند یا اگر باشند، خوب است؟ به نظر من حضور تماشاگران خوب است اما ضروری نیست.

او ادامه داد: در حال حاضر شش، هفت گزینه برای حضور تماشگران در المپیک مطرح است که یکی از آن‌ها این است که فقط مردم ژاپن حضور داشته باشند. هر تصمیمی برای حضور تماشگران گرفته شود، ریسک است. بنابراین بهتر است بازی‌ها برگزار شود حتی اگر تماشاگری نداشته باشد.

پوند در مورد برگزاری قطعی بازی‌ها گفت: فکر می کنم IOC و کمیته برگزاری بازی‌ها متعهد به برگزاری المپیک هستند مگر این که دولت ژاپن، IOC و سازمان بهداشت جهانی به این جمع‌بندی برسند که برگزاری المپیک کار بسیار خطرناکی است. در حال حاضر نیز تمام برنامه‌ها در حال انجام است.

او در مورد امکان تعویق مجدد بازی‌ها تصریح کرد: امکان‌پذیر نیست و بازی‌های المپیک یا در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود یا دیگر برگزار نخواهد شد.

این عضو ارشد کمیته بین‌المللی المپیک با اشاره به برگزاری مراسم حمل مشعل المپیک نیز گفت: حمل مشعل المپیک قرار است  ۲۵ مارس از فوکوشیما آغاز شود و در ضورت لزوم این مراسم خیلی کوتاه برگزار و یا لغو می‌شود. البته با ایجاد فاصله اجتماعی امیدوارم  مراسم حمل مشعل انجام شود چون باعث ایجاد هیجان در آستانه المپیک خواهد شد.

پوند در مورد این که ۸۰ درصد مردم ژاپن در یک نظر سنجی خواستار لغو المپیک شده‌اند، تاکید کرد: اگر مقامات ژاپنی کامل توضیح دهند چه مواجهه با شرایط اضطراری چه برنامه‌ای دارند مردم آرام‌تر می‌شوند. 

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: