بایدن: بحران اقتصاد آمریکا رو به وخامت است

کدخبر: 2369545

رئیس جمهور جدید آمریکا در نطقی اذعان کرد بحران اقتصادی آمریکا ناشی از سوء مدیریت دولت قبلی و شیوع کرونا در این کشور، رو به وخامت است.

جو بایدن بامداد شنبه و پیش از امضای فرامین اجرایی جدید، گفت که طبق گزارش دریافتی از تیم اقتصادی دولت جدید از اوضاع و احوال اقتصاد آمریکا، اوضاع رو به بهبود نیست بلکه شرایط در حال بدتر شدن است.

بایدن گفت: روز گذشته و در تازه ترین اخبار مربوط به بیکاری های آمریکا اعلام شد که ۹۰۰ هزار نفر دیگر به جمع میلیون ها بیکار در آمریکا اضافه شده است. در طول دولت چهارساله دونالد ترامپ، نه تنها اوضاع اقتصادی و اشتغال در آمریکا بهبود نیافت بلکه سه میلیون فرصت شغلی در این مدت از دست رفت.

کار بجایی که رسیده که مردم باید به فکر سیر کردن شکم کودکانشان باشند

بایدن پیش از امضای بسته کمک های مالی موسوم به «طرح کمک به آمریکایی ها» گفت:  اکنون شاهد آن هستیم که آمریکایی ها  با از دست دادن کار خود مواجه اند و برای آنکه کودکان خود را سیر کنند ناگزیرند تا با اتومبیل ساعت ها در صف دریافت مواد غذایی از بانک های غذا درانتظار بمانند، این وضعیت کنونی ایالات متحده آمریکا یی است که مردم برای سیر کردن کودکانشان باید در صف انتظار بایستند.

بنابراین گزارش بایدن تا پیش از امضای طرح «کمک به آمریکایی ها» در ادامه گفت: این مسائل دارای عواقب است، اما این چیزی است که امروز در داخل آمریکا درحال رخ دادن است، این جز ارزش های ملت آمریکا نیست، ما نمی توانیم اجازه دهیم تا مردم آمریکا گرسنه بمانند، نمی توانیم بگذاریم آمریکایی ها به خاطر آنکه خود خطایی مرتکب نشده اند، شغل خود را از دست دهند.

برای رهایی از بحران اقتصادی باید از کرونا رها شد

بایدن افزود: نخستین گام در بهبود وضعیت اقتصادی ، باید طرح مقابله با همه گیری ویروس کرونا را داشته باشیم و بطور مستقیم به آن دسته از آمریکایی های که به شدت نیازمند هستند بسته کمک های مالی داده شود.

۱۴ میلیون آمریکایی عاجز از پرداخت اجاره بها

بایدن در ادامه وضعیت دشوار اقتصادی به جای مانده از سلف خود در آمریکا گفت: حدود ۱۴ میلیون آمریکایی از پرداخت اجاره بها عاجز مانده  اند و بسیاری از آنها با خطر از دست دادن کار مواجه اند و همه اینها ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور و مهار نشدن آن است.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: