پوتین وزارت خارجه را مأمور مذاکره با آمریکا برای تمدید پیمان استارت کرد

کدخبر: 2369889

رئیس جمهوری روسیه وزارت خارجه این کشور را موظف به انجام مذاکراتی با طرف آمریکایی درباره تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی کرد و سرگئی ریابکوف را نیز نماینده خود در جریان بررسی این مسئله معرفی کرد.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه وزارت امور خارجه این کشور را وظف نمود تا مذاکراتی را با طرف آمریکایی به منظور تمدید توافقنامه مربوط به اقدامات برای ادامه کاهش و محدود سازی تسلیحات راهبردی تهاجمی (معروف به پیمان استارت-3)، انجام دهد. این دستور پوتین امروز (چهارشنبه) در پورتال اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شد.

در این سند آمده است که طبق دستور رئیس جمهور، وزارت امور خارجه روسیه موظف شده است تا مذاکراتی را با دولت جدید ایالات متحده برای انعقاد این توافقنامه بین المللی، بر اساس مفاد اصلی مصوبه از سوی دولت فدراسیون روسیه و توافقات صورت گرفته با طرف آمریکایی برای تمدید آن، انجام دهد.

رئیس جمهوری روسیه در حکمی دیگر، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه این کشور را نماینده رسمی خود در جریان بررسی مسئله تمدید پیمان ادامه کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی در مجمع فدرال روسیه (دو پارلمان سفلی و اعلای این کشور) تعیین کرد.

روز گذشته (سه‌شنبه) روسیه و ایالات متحده یادداشتی درباره تمدید پیمان استارت-3 برای مدت 5 سال دیگر مبادله کردند. روسای جمهوری دو کشور نیز در این خصوص با یکدیگر گفت‌وگوی تلفنی داشته و از این توافق ابراز خرسندی کردند.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: