مراسم تحلیف رئیس جمهور قرقیزستان برگزار شد

کدخبر: 2369932

مراسم تحلیف رئیس جمهور قرقیزستان با حضور مقامات عالی رتبه این کشور و تعدادی از مقامات کشورهای خارجی مقیم این «بیشکک» برگزار شد.

تحلیف «سادیر جباراف» رئیس جمهور منتخب قرقیزستان ساعتی قبل با حضور میهمانانی داخلی و خارجی برگزار شد.

جباراف در این مراسم گفت: من امروز وضعیت قرقیزستان را خوب توصیف نمی‌کنم اما هدف ما ایجاد جامعه‌ای قانون مدار است که در آن عدالت و سعادت حاکم باشد. من از شما می‌خواهم متحد شوید و با هم صفحه جدیدی از تاریخ قرقیزستان را باز کنیم.

وی گفت: اصلاحات پیش رو قانون اساسی نیز این اهداف را تعیین می‌کند، ما با آغاز یک مرحله جدید تاریخی روبرو هستیم، قرقیزستان جدید باید به یک کشور آزاد تبدیل شود.

رئیس جمهور گفت: شهروندانی که تاریخ ما را با افتخار رقم زدند، می‌توانند رویاهای ما را زنده کنند. 

جباراف در مورد مشکلات و بدهی خارجی قرقیزستان اظهار داشت: ما اقدام به پرداخت بدهی خارجی به میزان حدود 5 میلیارد دلار که در طول 30 سال گذشته انباشته شده است، کرده‌ایم و پیش‌بینی میکنم که تا سال 2032 ما کل بدهی خارجی را پرداخت کنیم.

وی افزود: با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا، بودجه کشور کاهش یافته و وضعیت فاجعه باری در بخش انرژی ایجاد شده است، به گونه ای که این بخش 137 میلیارد صوم بدهی دارد. به طبع راه خروج از این وضعیت با مشکلات بسیاری همراه است. من اطمینان دارم که همراه با مردم و با تلاش دسته جمعی از این وضعیت خارج خواهیم شد.

جباراف خطاب گفت: قرقیزستانی‌های عزیز، هموطنان، من از شما می‌خواهم که متحد شوید و با هم صفحه جدیدی از تاریخ را باز کنید، ما به مشکلات غلبه خواهیم کرد.

در مراسم تحلیف رئیس جمهور، اعضای دولت، روسای رسانه‌ها و نامزدهای ریاست جمهوری سابق حضور داشتند.

علاوه بر این در این مراسم «آمور بیک بابان اف» ، «بابر جان تولباف» ، «تیمورساریف» ، «ملیس میرزا احمد اف» ، «ملیس تورگونبایف» ، «اسکندر ماترائیم اف» ، «المورزا ساتیبالدیف» ، «رزا آتونبایوا»، «آمور بیک تکی بایف» و «سورونبای جن بیک اف» حضور داشتند.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: