چین حدود ۲۲۰ میلیارد ماسک صادر کرد

کدخبر: 2369953

افزایش روزافزون درخواست ها برای تجهیزات محافظتی مقابله با ویروس همه گیر کرونا (کووید ۱۹) چین در سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۲۲۰ میلیارد عدد ماسک یعنی معادل ۴۰ ماسک برای هر فرد در خارج از چین صادر کرد.

خبرگزاری فرانسه در این خصوص نوشت: دریافت میلیون ها دلار در ازای فروش ماسک به محرک اصلی صادرات چین تبدیل شده است پس از اینکه شیوع ویروس کرونا تقریباً فعالیت های اقتصادی را در اوایل سال ۲۰۲۰ راکد کرد و بر رشد اقتصادی تاثیر منفی گذاشت.

« کیان کامینگ» معاون وزیر بازرگانی چین روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران افزود که چین علاوه بر ماس ، سال گذشته ۲.۳ میلیارد قطعه تجهیزات محافظتی و یک میلیارد عدد تجهیزات آزمایش تشخیص کووید ۱۹ صادر کرده است و این صادرات کمک مهمی به نبرد جهانی علیه همه گیری است.

یک مقام گمرکی چین در اوایل ماه جاری میلادی گفت که ارزش محموله های ماسک به تنهایی ۳۴۰ میلیارد یوان (۵۲.۶ میلیارد دلار) است.

«لی کویین» سخنگوی گمرک چین افزود که میزان صادرات ماسک چین برابر با حدود ۴۰ ماسک برای هر نفر در جهان خارج از چین است.

چین، جایی که گفته می شود کووید ۱۹ برای اولین بار و در اواخر سال ۲۰۱۹ در آن ظاهر شد ، اولین کشوری در جهان هم بود که پس از اعمال اقدامات سختگیرانه و اجرای محدودیت ها برای مهار ویروس، اوضاع آن بهبود یافت.

ارزیابی ها حاکی است که چین اولین قدرت اقتصادی بزرگ در جهان بود که سال ۲۰۲۰ رشد مثبت اقتصادی را محقق کرد.

اما « ژئو شیجیا» یک مقام در وزارت بازرگانی چین روز جمعه گفت که این کشور همچنان از نظر تجارت خارجی و سرمایه گذاری در سال جاری با یک شرایط « دشوار و پیچیده» روبه رو است.

 

منبع: ایرنا
ارسال نظر: