محسن رضایی: شهید سلیمانی را چراغ راهنمای جوانان قرار دهیم

کدخبر: 2370212

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید سلیمانی یک گذشته و یک آینده داشت؛ با شهادتش چراغ راه آینده جوانان شد.

محسن رضایی در «همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی، الکوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز » با تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: شهادت برادر عزیزم قاسم سلیمانی در ماه‌های اولیه گام دوم انقلاب دارای راز و رمزی است. توجه به این امر بسیار مهم و موثر است. من این حکمت را به شهادت آیت‌الله مطهری در ماه‌های اول انقلاب اسلامی تشبیه می کنم.

وی ادامه داد: منافقین در ماه‌های اول انقلاب دست به اقداماتی زدند و اولین شهید آیت‌الله مطهری بود. بیشترین حرکت‌ها هم در راستایی بود که انقلاب را در جهت خواسته های خود تغییر دهند.

وی سپس به نقش گروهک‌های فعال در اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: همه به میدان آمده بودند که به انقلاب سمت و سو بدهند؛ اینجا یک شهید لازم بود که پرچمش برافراشته شود تا جوانان در آن راستا حرکت کنند. این فرد شهید مطهری شد؛ که حضرت امام(ره) گفتند آثار ایشان بدون کم و کاست درست است و مورد مطالعه قرار دهید.

رضایی تصریح کرد: اوایل گام دوم ؛ انقلاب یک پرچم برای آینده لازم داشت این قرعه به نام قاسم سلیمانی افتاد. او یک گذشته دارد و یک آینده. اثری در گذشته گذاشت و اثری بر آینده گذاشت. جوانان انقلاب پرچم و چراغ می خواستند. به همین علت است در دانشگاه امام حسین(ع) این موضوع را جدی گرفتیم و خواستیم این شخصیت را به درستی معرفی کنیم. رفتار اندیشه ها و جهاد او را به همراه سیر و سلوکشان با پدر و مادر، همرزمانش، با مردم ، کودکان و خانواده شهدا بسیار مهم است. شهید سلیمانی را چراغ راهنمای جوانان قرار دهیم.

دبیر علمی مجمع تشخیص مصلحت نظلم گفت: تفسیر ایشان از ولایت خاص است هم نوشته است هم به آن عمل کرده است.

وی ادامه داد: خود مقام معظم رهبری می فرمایند ولایت یعنی یکی شدن. قاسم سلیمانی هم خودش با رهبری پیوند داشت و هم با کسانی که با او بودند، همراهی داشت. در مکتب های مختلف ممکن است انگیزه های مالی به همراه داشته باشد اما در مسئله ولایت همراهی عقلانی، ولایی و عاطفی است.

رضایی گفت: مردمی بودن اصل دیگر مکتب قاسم سلیمانی است. ایشان در عراق، سوریه و لبنان با مردم خود آنجا قیام می کرد.

وی افزود: عنصر مردمی را فقط انقلاب اسلامی ایران به میدان آورده است و به همین دلیل است که یک فرد گمنام فرمانده مهمی می شود.

رضایی گفت: سردار سلیمانی در کنار ایمان و اعتقاد به ذات مقدس پروردگار و ولایت پذیری آدم خلاق و نوآوری بود. در تمام عملیات‌هایی که توفیق همراهی ایشان را داشتیم ایشان آدم فعال و خلاقی بود. با فکر و خلاقیت به پیش می‌رفت.

رضایی ولایت ، خلاقیت و مردم داری سه اصل مهم مکتب شهید قاسم سلیمانی دانست.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب جامعه را هدایت می‌کند، چراغی هم جلوی رویمان به نام مکتب قاسم سلیمانی است که ایجاد شده از راهنمایی‌های مقام معظم رهبری است. دهه پنجم که متفاوت از دهه‌های گذشته است و شبیه دهه اول انقلاب است و بسیار سرنوشت ساز است. باید خونی داده می شد. همان طور که خود شهدای انقلاب ، انقلاب را پیش برد ان شاءالله خون شهید سلیمانی هم انقلاب را یاری می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشرفت های خوبی داریم در انقلاب اما در مباحث فرهنگی مشکلاتی داریم. در آینده چه مشکلاتی داریم؟ در تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی با قاب قاسم سلیمانی چگونه می بینم و عمل می کنیم؟

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: