مجلس یازدهم تقویت شوراها را با جدیت دنبال می‌کند

کدخبر: 2370261

رئیس مجلس با بیان اینکه مدیریت حاکمیتی از شئونات شوراها نیست، گفت: قول می‌دهم که در مجلس یازدهم تقویت شوراها با جدیت دنبال شود.

محمدباقر قالیباف در سی و نهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها به جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: قول می‌دهم که در مجلس یازدهم تقویت شوراها با جدیت دنبال شود. از تمام اعضای شوراها، شهرداران و دهیاران می‌خواهم که با عمل، کار و خدمت اعتماد مردم را جلب کنند.

وی ادامه داد: نباید بهانه به دست کسانی که پیشرفت ایران اسلامی را نمی‌خواهند، بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:امروز جامعه اسیر بروکراسی شده که این بروکراسی با غل و زنجیر دست مردم و نظام اداری و اجرایی کشور را بسته است. این غل و زنجیر فقط به دست مردم و دوری از حکمرانی غیرمنطقی و رفتن به سمت واگذاری‌های حکمرانی به حکمرانی‌های محلی باز می‌شود.

قالیباف با اشاره به شناخت خود از شوراها و شهرداری‌ها و با تبیین برخی ضعف‌ها در شوراها افزود: شوراها اشکالاتی دارند؛ اگر با بقیه جاها مقایسه کنیم می‌بینیم که این اشکالات به مراتب از جاهای دیگر کمتر است. هر چند فرصت‌ها به شوراها برای فعالیت بیشتر داده نشد، اما این دلیلی نمی‌شود که روز به روز شوراها را تضعیف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر رشد و پیشرفت می‌خواهیم، باید خداباوری و هم مردم باوری و خودباوری داشته باشیم.

وی گفت: باید بپذیریم که حضور مردم در شوراهای شهر و روستا محور این نهاد است و نباید شوراها به عنوان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باشند، بلکه باید در تمام امور شورای شهر و شورای روستا باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته مدیریت حاکمیتی از شئونات شوراها نیست و قانون نیز این اجازه را نمی‌دهد و نباید هم بدهد.

منبع: مهر
ارسال نظر: