ارتش و سپاه در کنار هم هویت پیدا می‌کنند

کدخبر: 2370491

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: دشمن به دنبال تهاجم است البته نه فقط تهاجم نظامی، اما ما به عنوان نیروهای نظامی باید طرح و برنامه داشته باشیم.

سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسدارن در جمع فرماندهان، مسئولان و کارکنان ستاد نیروی زمینی ارتش، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و روز نیروی هوایی، گفت: وحدت، یکپارچگی و تعامل بین ارتش و سپاه ریشه ای است و این دو بازوی دفاعی کشور در کنار هم هویت پیدا می کنند.

وی افزود: شهید سپهبد صیاد شیرازی و سردار شهید تهرانی مقدم از همان اوائل تشکیل یگان توپخانه سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، تعامل بسیار خوبی داشتند و اگر همکاری نیروی زمینی ارتش نبود تشکیل یگان توپخانه سپاه به راحتی میسر نمی شد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه وحدت، یکپارچگی و هماهنگی بین نیروها ارزشمند است، ادامه داد:  یکپارچگی و تعامل بین ارتش و سپاه می تواند بعنوان یک الگو و مصداق باشد.

سردار حاجی زاده به دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره و خاطرنشان کرد:  اگر بخواهیم درست به دشمنی استکبار جهانی نسبت به ایران تمرکز کنیم، شاهد هستیم که امریکا از سال‌های دور برای کشور ایران برنامه داشته است، امروز مساله ما با امریکا یک مساله راهبردی، ریشه ای و قابل حل نیست.

وی تاکید کرد؛ پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آمریکایی ها با نا امنی‌ های کردستان، تقویت و به وجود آوردن منافقین، کودتا، ترور، جنگ عراق علیه ایران، جنگ رسانه ای، جنگ روانی و مهم تر از همه نفوذ و تقویت غرب گرایی در صدد بودند تا بتوانند هم دشمنی را نسبت به ایران ثابت کنند و هم به خواسته های خود دست یابند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تصریح کرد: در جاهایی که آمریکا را دشمن دانسته ایم و به آنها اعتماد نکرده ایم به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کردیم، دشمن به هر اقدامی دست زد تا ما رشد و پیشرفت نکنیم.

سردار حاجی زاده ادامه داد: امروز در همه بخش ها و زیر مجموعه ها الحمدلله تحت فشارهای استکبار جهانی، تولید داخلی و بومی را افزایش و به خودکفایی رسیده ایم.

وی در خصوص مخالفت فرمانده کل قوا نسبت به خرید تجهیزات نظامی، خاطرنشان کرد: فرمانده معظم کل قوا بارها تاکید فرمودند تجهیزات نظامی خریداری نشود، چون می دانستند اگر بدنبال خرید تجهیزات نظامی برویم از تولید داخلی غافل خواهیم شد، امروز با درایت و هوشیاری معظم له هرچیزی که به ذهن برسد که باید طراحی و تولید شود قابل طراحی و دستیابی است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تصریح کرد: باید بپذیریم که آمریکا دشمن ما است و به دنبال آن است که  جلوی توانمندی ها و پیشرفت های ما را از ما بگیرد، ایستا بودن و ثبات سازمانی قطعا مشکل ایجاد خواهد کرد، نیروی زمینی ارتش نیز در این راستا در خصوص تیپ های واکنش سریع اقدامات خوبی را انجام داد که قابل تحسین است.

سردار حاجی زاده به موضوع تهاجم دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال تهاجم است البته نه فقط تهاجم نظامی، اما ما به عنوان نیروهای نظامی باید طرح و برنامه داشته باشیم.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: