افزایش بیماران کرونایی بستری و سرپایی در مراکز درمانی «استان تهران»

کدخبر: 2370693

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از افزایش تعداد بیماران بستری و مراجعان سرپایی کرونا در استان تهران خبر داد و گفت:هیچ کمبودی درباره تخت، تجهیزات پزشکی و دارو در بیمارستان‌های استان تهران نداریم.

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «آخرین  وضعیت کرونا در استان تهران چگونه است؟»، بیان داشت: تقریبا یک هفته است با روند افزایشی بیماران کرونایی روبرو هستیم.

وی ادامه داد: اکنون حدود 2 هزار بیمار کرونایی در استان تهران در مراکز درمانی بستری هستند و شاهد افزایش مراجعات سرپایی نیز هستیم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش مراجعان کرونایی در بیمارستان‌های غرب تهران، خاطرنشان کرد: نکته مهم در خصوص ویروس کرونای انگلیسی است که در این خصوص هشدارهای زیادی به مراکز درمانی داده شده است.

توکلی با اشاره به ایام پایانی سال جاری و نزدیک شدن به نوروز، ابراز داشت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و حضور مردم در مراکز خرید این موضوع می‌تواند بسیار نگران کننده باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که «وضعیت مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان تهران از نظر تأمین تخت و تجهیزات پزشکی چگونه است؟»،خاطرنشان کرد: تخت و تجهیزات لازم پزشکی به اندازه کافی تامین شده و هیچ مشکلی در خصوص تجهیزات لازم درمانی و دارو در مراکز درمانی استان تهران وجود ندارد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و افزایش مراجعات مردم و حضور در مراکز خرید چه تدابیری برای کنترل شیوع کرونا در نظر گرفته اید؟»، اظهار داشت: پیشنهاداتی به ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده که در جلسه آتی این ستاد ملی مطرح خواهد شد.

توکلی تأکید کرد:مشکل و نگرانی ما این است که در اسفند به سمت پیک مجدد کرونا برویم و مجبور شویم محدودیت‌ها را افزایش دهیم.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: