وزیر آموزش و پرورش: میان معدل دیپلم و نتایج کنکور همخوانی وجود دارد

کدخبر: 2370813

حاجی‌میرزایی با تاکید بر اعتبار برگزاری امتحانات نهایی، هرگونه انتقاد بر کیفیت آن را غیر مستند و بدون پشتوانه دانست.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره کیفیت برگزاری امتحانات نهایی با توجه به انتقاداتی که به این آزمون وارد است و از موانع حذف کنکور مطرح می‌شد، اظهار کرد: اظهاراتی که در این مورد مطرح می‌شد مستند نبود ضمن آنکه طی جلسات برگزار شده در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، همکارانم مدارکی ارائه کردند که نشان می‌دهد همخوانی میان معدل امتحانات نهایی و رتبه‌های کنکور به طور کامل وجود دارد.

او ادامه داد: به این ترتیب هرچه معدل‌های دانش آموزان و داوطلبان کنکور بالاتر بوده باشد، رتبه‌های مناسب‌تری هم در کنکور کسب کرده اند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نتایج موجود حاکی از آن است که امتحانات نهایی برگزار شده تاکنون کاملا اعتبار دارد، بیان کرد: افرادی که بی مطالعه و بدون پشتوانه اطلاعات دقیق حرف می‌زنند باید حرف‌هایشان را اصلاح کنند.

هدفگذاری طرح شهاب برای پوشش ۶ میلیون دانش آموز

حاجی‌میرزایی همچنین درباره رسیدگی به پرورش استعدادهای برتر در مناطق کمتر توسعه‌یافته و سرانجام اجرای طرح شهاب اظهار کرد: این طرح شهاب  طبق روال قبلی ادامه دارد.

او اضافه کرد: طرح شهاب در شرایط فعلی به سطح تمام مدارس کشور رسیده و بیش از ۶ میلیون دانش آموز را هدف‌گذاری کرده است تا تحت پوشش قرار دهد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: