مراسم اعتکاف در کدام شهرها ممنوع است؟

کدخبر: 2370883
خبرنگار:

معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی کرونا با برگزاری مشروط اعتکاف در شهرهای آبی و زرد موافقت کرد، اما تصمیم نهایی با ستاد ملی است.

به گزارش نسیم‌آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس؛ حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی، معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور وزیر کشور امروز دوشنبه ۲۷ بهمن‌ماه برگزار شد و در خصوص برگزاری مراسم اعتکاف، جشن‌های رجبیه و شعبانیه و همچنین برنامه‌های دعا و استغاثه به درگاه الهی تصمیم‌گیری شد.

وی افزود: این کمیته مصوب کرد برگزاری اعتکاف در شهرهای آبی و زرد با رعایت دستورالعمل‌هایی از جمله تعیین مکان مجاز با حضور کارشناسان وزارت بهداشت، منع حضور افراد بالای ۶۰ سال و ارائه تست منفی کرونا برای افرادی که پیش از این تست مثبت داشته‌اند و ... برگزار شود که البته مشروح این دستورالعمل‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

حریزاوی تصریح کرد: برگزاری مراسم اعتکاف در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است.

معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی افزود: برگزاری مراسم جشن اعیاد رجبیه و شعبانیه با رعایت دستورالعمل‌های مطرح شده در گذشته و مشابه شرایط برپایی نماز جمعه و جماعت در شهرها مجاز است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این مصوبات برای تایید نهایی و ابلاغ به ستاد ملی کرونا ارسال شد تا با حضور رئیس جمهور در خصوص آن تصمیم‌گیری و ابلاغ شود.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: