۱۰ تا ۲۰ درصد زوجین کشور مشکل ناباروری دارند

کدخبر: 2370893

مسئول کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۲۰ درصد زوجین در کشور گرفتار مشکل ناباروری هستند، از اجرای برنامه‌ پرسش و پاسخ مجازی در زمینه مشکلات باروری مردان خبر داد.

نیما نریمانی، اظهار داشت: این کنگره یکم تا ششم اسفند ۹۹ به صورت وبینار برگزار می‌شود و مباحث مختلفی در مورد سلامت مردان در آن به بحث و گفتگو گذاشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردان برخی گمان می‌کنند که بیمار نمی شوند و دسته دیگر در زمان بیماری آن را بروز نمی‌دهند و دیر مراجعه می‌کنند، گفت:  این مسئله سبب بروز مشکلات بیشتر برای مردان می‌شود. همچنین برخی از مردان از بیان مشکلات شان در حوزه بیماری‌هایی مانند ناتوانی جنسی شرم دارند و بر همین اساس امسال تلاش کرده‌ایم این مباحث هرچه بیشتر مورد بحث و گفتگو قرار گیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در روز اول برگزاری هفته سلامت مردان موضوعاتی از قبیل ناباروری و عوامل محیطی موثر بر آن، ناتوانی جنسی و درمان آن ،همچنین مسائلی مانند اختلال عملکرد مثانه به خصوص در افراد مسن مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: همچنین از شنبه تا چهارشنبه آینده (یکم تا پنجم اسفند ۹۹)، از طریق فضای مجازی اسکای روم و اینستاگرام برای مردم برنامه پرسش و پاسخ در زمینه ناباروری مردان، ناتوانی جنسی و مشکلات انزالی داریم.

نریمانی خاطرنشان کرد: همچنین در سایت و اینستاگرام مربوط به انجمن اورولوژی ، از طریق انتشار ویدیوهای ۸ تا ۷ دقیقه‌ای در مورد موضوعات گوناگون از قبیل مشکلات پروستات و سرطان مثانه و عفونت ادراری آقایان و غیره، برنامه‌های آموزشی متنوعی جهت افزایش آگاهی مردم خواهیم داشت.

وی درباره آمار ناباروری در مردان اظهار داشت: بر اساس برخی از بررسی‌های انجام گرفته به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد زوجین کشور با مشکل ناباروری مواجه اند و از آنجایی که از جمله سیاست‌ های کلی کشور حمایت از باروری و درمان ناباروری است، تلاش کرده‌ایم در هفته سلامت مردان به صورت ویژه به این مسئله توجه کنیم.

مسئول اجرایی کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه عنوان اصلی کنگره هفته سلامت مردان امسال مشکل ناباروری و ناتوانی جنسی در مردان است، خاطر نشان کرد: برخی از عوامل زمینه‌ای و مشکلات محیطی می تواند سبب ناباروری در مردان شود بر همین اساس در این کنگره قصد داریم که به مردان و خانواده‌ها این آموزش را ارائه کنیم که چه اقداماتی انجام دهند که کمتر دچار مشکلات مربوط به ناباروری شوند.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: