قالیباف: لایحه فعلی بودجه 1400 اصلاح لایحه قبلی است

کدخبر: 2370903

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ملایر گفت: دولت لایحه قبلی بودجه 1400 را اصلاح کرده و به مجلس ارائه داده است؛ این لایحه جدید نیست و اصلاح لایحه گذشته است.

حجت‌الاسلام احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 28 بهمن) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه 1400 در تذکری اظهار داشت: اگر کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن رد شده بود، می‌توانست به دولت ارجاع شود اما حال که این لایحه در کمیسیون تلفیق تصویب و در صحن علنی رد شد، می‌توانست به کمیسیون بازگردد که حال به دولت ارجاع شد و اصلاحیه آن نیز به مجلس آمد.

وی افزود: باید مشخص شود لایحه‌ای که آن را بررسی می‌کنیم، لایحه جدید است یا اصلاح قبلی افزود: طبق ماده (133) آیین‌نامه داخلی مجلس اگر این لایحه جدید است، ابتدا باید نماینده دولت درباره آن صحبت می‌کرد و سپس موافقان و مخالفان به اظهارنظر می‌پرداختند؛ البته نامه روحانی درباره بازگشت لایحه ارائه شده اما کسی این لایحه را تقدیم مجلس نکرده است.

نماینده ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: از آنجایی که این لایحه به کمیسیون نرفته و مستقیم به صحن آمده است، حال لازم بود نماینده دولت درباره آن اظهاراتی ارائه می‌کرد.

آزادی خواه گفت: لایحه باید اصلاح می شد اما لایحه به دولت ارجاع  و در آنجا مورد اصلاح قرار گرفت؛ آن زمان به اسم مجلس بود و حال به اسم دولت است که این مسئله فرقی نمی‌کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ملایر گفت: در تبصره (3) ماده (182) به روشنی گفته شده است که می‌توان لایحه رد شده را به دولت اعاده کرد؛ اکنون دولت لایحه قبلی را اصلاح کرده و به مجلس ارائه داده لذا این لایحه جدید نیست و اصلاح لایحه گذشته است.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: