مجلس به بررسی مجدد طرح شفافیت آرای نمایندگان رای داد

کدخبر: 2370917

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استناد ماده ۱۳۰ آیین نامه داخلی بررسی شفافیت آرا را مجدد در مدار قانونی بررسی در مجلس قرار دادند.

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست 50 نفر از نمایندگان برای طرح و بررسی مجدد طرح شفافیت آرای نمایندگان گفت: طبق ماده 130 آیین نامه داخلی مجلس اگر طرحی مورد تصویب مجلس قرار نگیرد، بدون تغییرات اساسی تا 6 ماه نمی توان آن را در مجلس پیشنهاده کرد، مگر آنکه 50 نفر از نمایندگان تقاضای طرح مجدد آن را داشته باشند.

وی ادامه داد: اکنون 50 نفر از نمایندگان درخواست بررسی مجدد این طرح را در مجلس دارند که باید آن را به رأی بگذاریم و نصف به اضافه یک رأی نیاز دارد تا کمیسیون آیین نامه داخلی بتواند آن را مجدد بررسی کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر صحن به درخواست 50 نماینده رأی ندهد، کمیسیون نمی تواند تا 6 ماه به طرح شفافیت آرای نمایندگان ورود کند، در حال حاضر که بودجه در صحن بررسی می شود، فرصت خوبی است تا کمیسیون آیین ناهم داخلی طرح مذکور را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. نمایندگان نیز می توانند نظرات خود را به کمیسیون ارائه دهند تا بعد از عید، طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور صحن علنی قرار گیرد.

محمدباقر قالیباف نیز مطرح کرد: ضعف هایی به طرح شفافیت آرا وجود دارد، اما با رأی شما در مدار بررسی و رفت مشکلات قرار می گیرد.

براساس این گزارش، طرح مجدد شفافیت آرای نمایندگان مستند به ماده 130 آیین نامه داخلی به رأی گذاشته شد و با 187 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: