حذف حقوق‌های نجومی در کمیسیون تلفیق

کدخبر: 2371040

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ با اشاره به تلاش دولت برای افزایش حقوق برخی کارکنان از هفت برابر حداقل حقوق به ۱۴ برابر، از حذف این پیشنهاد دولت در جریان بررسی در کمیسیون خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: طبق این قانون حداکثر حکم حقوقی کارکنان دولت هفت برابر بیشتر نمی‌توانست باشد. اما در اصلاحیه‌ لایحه بودجه‌ 1400 که دولت به مجلس داده میزان هفت برابر حداقل حقوق به 14 برابر حداقل حقوق، افزایش پیدا ‌کرد.

وی با بیان اینکه حداکثر حکم حقوقی حداقل حقوق در حال حاضر حدود 14 میلیون تومان است، افزود: یعنی دولت می‌خواست حداکثر حکم حقوقی که 14 میلیون تومان می‌شد را به حدود 28 میلیون تومان افزایش بدهد. 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 تأکید کرد: این حکم هم شامل شاغلین و هم شامل بازنشستگان می‌شد و از طرف دیگر بار مالی برای دولت ایجاد می‌کرد و موجب می شد تا حدود 100 هزار نفر به جمع نجومی بگیران اضافه شوند.

حاجی دلیگانی با اشاره به جلسه امشب کمیسیون تلفیق مجلس افزود: در جلسه امشب اینجانب پیشنهاد حذف این موضوع را دادم که به تصویب رسید. بنابراین در سال آینده نیز حداکثر حکم حقوقی کارکنان همان هفت برابر حداقل حقوق خواهد بود.

 

منبع: الف
ارسال نظر: