وزیر انرژی اولین کشور سازشگر عربی به تل‌آویو رفت

کدخبر: 2371178

«طارق الملا» وزیر انرژی مصر برای دیدار با نخست‌وزیر و دیگر مقام‌های ارشد رژیم صهیونیستی وارد فلسطین اشغالی شد.

وزیر انرژی مصر که کشورش اولین کشور سازشگر عربی با رژیم صهیونیستی است، امروز یکشنبه به فلسطین اشغالی رفت تا با مقام‌های این رژیم دیدار و رایزنی کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز یکشنبه (امروز) در خبری فوری از ورود وزیر انرژی مصر به فلسطین اشغالی برای دیدار با مقام‌های این رژیم خبر دادند.

بنا بر گزارش تلویزیون «کان» رژیم صهیونیستی، «طارق الملا» قرار است در این سفر با «یووال اشتاینیتر» وزیر انرژی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر، «رووین ریولین» رئیس و «گابی اشکنازی» وزیر خارجه دیدار کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، سفر وزیر انرژی مصر اولین سفر یک وزیر کابینه این کشور به فلسطین اشغالی در پنج سال اخیر بوده است.

گفته می‌شود که طارق الملا با مقام‌های رژیم صهیونیستی درباره «مجمع گازی شرق مدیترانه» که دو سال قبل بین این وزیر مصری با همتای صهیونیست او تشکیل شد، رایزنی‌هایی انجام دهد.

طبق گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، سفر وزیر انرژی مصر به فلسطین اشغالی چند روز طول می‌کشد.

سفر طارق الملا در شرایطی انجام شده که مصر اولین کشور عربی است که پس از جنگ‌های کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، در سال ۱۹۷۹ با انعقاد «پیمان کمپ دیوید» با تل‌آویو توافق کرد و این رژیم را به رسمیت شناخت.

بعد از مصر تحت فشارها و اغواهای آمریکا، پادشاهی اردن در سال ۱۹۹۴ نام خود را به عنوان دومین کشور عربی سازشگر با رژیم اشغالگر قدس ثبت کرد.

در ماه‌های اخیر و تحت فشارها و تشویق‌های دولت دونالد ترامپ در آمریکا، امارات متحده عربی، بحرین، سودان و پادشاهی مغرب از توافق با رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر دادند.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: