افزایش مرگ و میر بی‌خانمان‌های انگلیسی در سال ۲۰۲۰

کدخبر: 2371242

به رغم اجرای طرح اسکان اضطراری دولت انگلیس برای بی‌خانمان‌ها، حدود یک هزار نفر از آنان در سال گذشته میلادی جان خود را از دست داده‌اند.

تحقیقات نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر در بین بی‌خانمان‌های انگلیسی در سال ۲۰۲۰ بیش از یک سوم افزایش یافته است.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، موزه انجمن محور بی‌خانمان‌ها در بریتانیا، ۹۷۶ مورد مرگ و میر را در بین بی‌خانمان‌ها در انگلیس، اسکاتلند، ویلز و شمال ایرلند در سال گذشته میلادی به ثبت رسانده است.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، این میزان از مرگ و میر افزایش ۳۷ درصدی شمار کشته‌شدگان بی‌خانمان را نسبت به سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

این آمار و ارقام شامل مرگ و میر بی‌خانمان‌هایی است که در خیابان‌ها، در اسکان موقت یا بر روی نیمکت‌ها می‌خوابیده‌اند.

ایندیپندنت نوشته این آمار افزایش یافته در حالی منتشر شده که دولت انگلیس در اجرای طرح اسکان اضطراری ظاهراً موفق عمل کرده است.

طبق این طرح برای حدوداً ۱۵ هزار بی‌خانمان که با بیماری کووید-۱۹ نیز دست و پنجه نرم کرده‌اند، اسکان‌های ضروری فراهم شده است.

این در حالی است که مطالعه‌ای دیگر نشان می‌دهد که این طرح از مرگ حدوداً ۲۶۶ بی‌خانمان جلو‌گیری به عمل آورده است.

طبق این گزارش کمتر از ۳ درصد از این مرگ و میر‌ها به ویروس کرونا مربوط بوده‌اند.

همچنین طبق این تحقیقات ۳۶ درصد از این مرگ و میر‌ها نیز به مصرف مواد مخدر و الکل مربوط بوده و ۱۵ درصد از آنان نیز خودکشی کرده‌اند.

پیش از این نیز در حالی که انگلیس با افزایش میزان تلفات و مبتلایان به کرونا رو به رو بود، مرکز «جنریشن رِنت» که در این کشور مسائل مربوط به مسکن را بررسی می‌کند گفته طبق گزارشی، بیش از نیم میلیون مستأجر  پرداخت اجاره بهای خود را به تعویق انداخته‌اند. 

بر اساس گزارش این مرکز، معوقات اجاره‌بها می‌تواند ۴۵ هزار خانوار انگلیسی را بی‌خانمان کند.

وزیر بهداشت انگلیس نخستین بار روز ۲۴ آذرماه از یافت شدن نوع جدید ویروس کرونا، موسوم به کرونای انگلیسی، با  قدرت شیوع سریع‌تر در این کشور خبر داده بود. گفته می‌شود یکی از دلایل افزایش شدید مرگ و میر در انگلیس بر اثر کرونا شیوع این ویروس جدید بوده است.

این در حالی است که سویه جدید ویروس کرونا که به خاطر خاستگاه آن به کرونای انگلیسی معروف شده است، تا کنون در حدود هفتاد کشور جهان منتشر شده است.

 

 

 

منبع: فارس
ارسال نظر: