کارشناس اسرائیلی؛ همکاری اسرائیل و تشکیلات خودگردان برای ممانعت از پیروزی حماس

کدخبر: 2371885

یک کارشناس و تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی تأکید کرد که این رژیم درباره نتایج انتخابات آتی فلسطین به ویژه در سایه ترس از عدم حضور «محمود عباس» در این انتخابات بشدت نگران است.

«امیر بوحبوط» تحلیلگر نظامی در وبگاه عبری زبان «WALLA» به نقل از منابع آگاه در تل‌آویو از عمیق‌تر شدن شکاف در محافل تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از برگزاری انتخابات ریاستی خبر داد.

بوحبوط گفت که نهاد نظامی اسرائیل در تلاش برای ممانعت از پیروزی جنبش حماس، تدابیری را اتخاذ کرده است.

وی به نقل از منابع صهیونیست همچنین تأکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاستی، اعمال فشار علیه فعالان جنبش حماس در کرانه باختری را آغاز کرده‌اند تا حدی که آن‌ها نمی‌توانند تصاویر یا پرچمی با آرم حماس را نصب کنند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، این تحلیلگر اسرائیلی با اشاره به سرگردانی تشکیلات خودگردان درباره آمادگی برای مبارزات انتخاباتی افزود که «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز گزارشات دوره‌ای درباره حوادث کرانه باختری دریافت می‌کند حال آنکه محبوبیت و قدرت حماس در میان افکار عمومی فلسطین نیز بیشتر شده است.

کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی همچنین گفت که ارتش این رژیم در سایه دودستگی در جنبش فتح و پیآمدهای پیروزی حماس با اکثریت آراء، خود را برای هر سناریوی احتمالی آماده می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت حساس کرانه باختری پیش از برگزاری انتخابات فلسطین نوشت که احتمال وقوع ناآرامی‌های میدانی وجود دارد.

این کارشناس نظامی اسرائیل همچنین گفت که نهاد امنیتی و نظامی این رژیم در حال رصد نقاط ضعف تأثیرگذار بر وضعیت فتح است و فرمانده ارشد ارتش و نهاد امنیتی اسرائیل نامه‌هایی برای همتایان خود در تشکیلات خودگردان ارسال و درباره احتمال سیطره حماس بر مراکز قدرت تشکیلات خودگردان ابراز نگرانی کردند.

قرار است انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین ۲۲ می (۱ خرداد) برگزار شود.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: