تلاش اسرائیل برای لابی با اروپا علیه ایران

کدخبر: 2372146

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در راستای تلاش صهیونیست‌ها برای انزوای جمهوری اسلامی، در تلاش است علیه ایران و برجام با کشورهای اروپایی دیدار و گفت‌وگو کند.

در ادامه تلاش‌های ضدایرانی رژیم صهیونیستی برای وادار کردن کشورهای غربی به افزایش فشار علیه جمهوری اسلامی ایران و منزوی کردن این کشور، منابع ارشد ارتش رژیم صهیونیستی گزارش کردند که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در صدد است در سفر آتی به اروپا در خصوص موضوع ایران با رهبران کشورهای اروپایی دیدار و گفت‌وگو کند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، کوخاوی در صدد است تا روز سه‌شنبه هفته جاری، «رووین ریولین» رئیس اسرائیل را در سفر دیپلماتیک به کشورهای اروپایی فرانسه، آلمان و اتریش همراهی کند.

طبق این گزارش، ریولین و کوخاوی در نظر دارند در سفر به اروپا با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور آلمان و «الکساندر ون در بالن» رئیس‌جمهور اتریش و «سباستین کورتس» صدر اعظم اتریش دیدار و گفت‌وگو کند. 

منابع ارشد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند که کوخاوی قصد دارد با رهبران کشورهای اروپایی درباره موضوعات امنیتی و با تأکید بر مسئله ایران و لبنان گفت‌وگو کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد در این دیدار علیه برجام و جمهوری اسلامی ایران، با کشورهای اروپایی لابی کند و همچنین قصد دارد علیه حزب‌الله لبنان نیز گفت‌وگوهایی را با سران کشورهای اروپایی انجام دهد.

کوخاوی یکی از اولین مقام‌های رژیم صهیونیستی بود که وقتی «جو بایدن» بعنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا قدرت را در ماه ژانویه (بهمن ماه) به دست گرفت، آشکارا با بازگشت واشنگتن به برجام یا ورود ایالات متحده به یک توافق جدید با جمهوری اسلامی ایران با «تغییرات اندک» مخالفت کرد.

وی در کنفرانس سالانه اندیشکده مطالعات امنیت ملی (INSS) مدعی شد که اگر پیشرفت‌های ایران در توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته و غنی‌سازی اورانیوم متوقف نشود، احتمال می‌رود که تهران در نهایت تنها چند هفته با یک بمب اتمی فاصله داشته باشد.

این مقام نظامی صهیونیستی همچنین مدعی شد که با به پایان رسیدن برجام، ایران همچنان می‌تواند در سال ۲۰۳۰ به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند.

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونستی تنها فردی از این رژیم نیست که تمامی تلاش خود را علیه جمهوری اسلامی ایران و برجام به کار گرفته است و در تازه‌ترین این مواضع ضدایرانی صهیونیست‌ها، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم شامگاه شنبه دوباره تهدیدهای پوشالی خود را تکرار کرد.

نتانیاهو در گفت‌وگویی با شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، درباره تماس تلفنی چند روز پیش خود با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا توضیح داد: «به بایدن گفتم که هر کاری بتوانم برای جلوگیری از دستیابی ایران به [سلاح] اتمی انجام می‌دهم».

رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم می‌کند که به اذعان کارشناسان منطقه‌ای و بین‌المللی، اسرائیل خود دارای حدود ۴۰۰ کلاهک اتمی است؛ از سوی دیگر نیز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری با صدور فتوایی هرگونه ساخت، نگهداری و استفاده از تسلیحات اتمی را حرام اعلام کردند.

نتانیاهو پیشتر نیز با ادعای اینکه مواضع ضد ایرانی چند کشور عربی باعث حصول توافق‌های سازش شد، گفت متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران اولویت کابینه آینده او خواهد بود.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: