دستبند پلیس بر دستان ۱۶۰ نفر از اراذل و مزاحمین نوامیس

کدخبر: 2372235

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۱۶۰ نفر از اراذل،‌‌ اوباش و مزاحمین نوامیس در طرح اقتدار پلیس امنیت خبر داد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش طرح برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس با کارهای اطلاعاتی حکم بازرسی ۱۰۳ مرکز که در خصوص سلاح غیرمجاز، مزاحمت نوامیس، اراذل و اوباش فعالیت داشته صادر و ۱۰۳ پرونده تشکیل شد و در نهایت ۱۶۲ نفر از اراذل‌‌ و اوباش، عاملان تخریب، مزاحمین نوامیس، شرارت و اوباشی که سلاح غیرمجاز حمل می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در این طرح توزیع کنندگان مواد محترقه و گردانندگان چند مرکز قمار نیز دستگیر شدند تصریح کرد: در بین دستگیرشدگان، ۵۷ نفر به عنوان مزاحم‌نوامیس، ۱۳ نفر در حوزه مشروبات و ۲۹ نفر هم که در زمینه شرارت و گردانندگان مراکز قمار و فساد بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: ۱۲ قبضه سلاح جنگی، ۲۸۹۴ فشنگ، ‌۲۶ قبضه سلاح سرد و دو تن و ۳۵۵ کیلو اکلیل و سرنج کشف و ضبط شد؛ همچنین ۱۴ هزار و ۳۳۳ قلم مواد محترقه کشف و ضبط شد.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه ۲۷ واحد صنفی و باشگاه ورزشی و قهوه خانه که محل تجمع اراذل و اوباش بود شناسایی و پلمب شد، تصریح کرد: همچنین در فضای مجازی فعالیت اراذل و اوباش رصد و ۸۵ صفحه شناسایی شد که در نهایت ۲۱ صفحه مسدود شد.

 رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: افرادی که در چهار شنبه آخر سال ایجاد مزاحمت کنند و از مواد محترقه غیرمجاز استفاده کنند با شدیدترین وجه با آنها برخورد می شود، هم بازداشت شده و هم خودرویشان توقیف می شود. 

سردار رحیمی از آماده باش پلیس در نوروز خبر داد و گفت: برای ایام نوروز بیش از ۲۰ هزار نیرو در آماده باش صددرصدی هستند که از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین فعالیت می کنند؛همچنین گشت خودرویی، موتوری و پیاده برقرار است؛ همچنین ۱۹۰ ایستگاه نوروزی آماده ارایه خدمات هستند تا در کمترین زمان ممکن به شهروندان خدمت ارایه کنندو ۱۰۰ خط ۱۱۰ نیز آماده پاسخگویی به مردم است.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: