مدیر جدید موسسه اطلاعات معرفی شد

کدخبر: 2375207

رهبرانقلاب در حکمی نماینده ولی فقیه در موسسه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات را منصوب کردند

نسیم‌آنلاین: رهبرانقلاب در حکمی سید عباس صالحی را به نمایندگی ولی فقیه در موسسه و روزنامه اطلاعات و مدیر مسئول آن روزنامه منصوب کردند. چند روز پیش بود که سید محمود دعایی مدیر سابق موسسه اطلاعات درگذشت. دعایی از سال 59 این مسئولیت را برعهده داشت. 

رهبرانقلاب در این حکم با اشاره به نمایندگی یکی از اظلاع نظام و انقلاب توسط این روزنامه، سید عباس صالحی را به عنوان جانشین دعایی در این موسسه معرفی کردند. صالحی سابقه‌ی گسترده‌ای در عرصه‌ی فرهنگی دارد و در دولت دوم حسن روحانی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت بود. متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب آقای سید عباس صالحی دامت توفیقانه

روزنامه‌ی کهنسال اطلاعات در دوران نظام جمهوری اسلامی همواره نماینده و نمایشگر یکی از اضلاع نظام و انقلاب و سخنگوی قشرهائی از مردم عزیز بوده که غالباً سخن آنان بیش از هر جای دیگر در این روزنامه انعکاس می‌یافته است. چند وجهی بودن نگاهها و سلایق سیاسی در میان نخبگانی که در اعتقاد راسخ به انقلاب و نظام اسلامی مشترکند، وجود روزنامه‌ئی با این خصوصیت را مفید و شاید الزامی می‌کرده، و اکنون نیز آن‌چنان است. برادر انقلابی و پسندیده خصال مرحوم حجت‌الاسلام دعائی، که علاوه بر افتخار نمایندگی از سوی امام عظیم‌الشأن در آن روزنامه، از سوی اینجانب نیز سالها این مأموریت را بر عهده داشتند، به گونه‌ئی شایسته توانسته بودند جهت‌گیری مزبور را رعایت کنند. اکنون پس از درگذشت تأسف‌بار ایشان جنابعالی با سوابق درخشان علمی و مبارزاتی و انقلابی و تصدی مسئولیت‌های خطیر در نظام جمهوری اسلامی، در صدر فهرست افراد مناسب برای اجرای این مأموریت می‌باشید. لذا اینجانب شما را به نمایندگی خود در موسسه و روزنامه‌ی اطلاعات و مدیر مسئول آن روزنامه منصوب می‌کنم و توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

ارسال نظر: