شکست تیم ملی والیبال مقابل اسلوونی

کدخبر: 2376873

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار از هفته نخست لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مقابل اسلوونی شکست خورد.

نسیم آنلاین: تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود از هفته نخست لیگ ملت‌ها از ساعت ۷:۱۰ دقیقه امروز به مصاف اسلوونی رفت.

بهروز عطایی برای این دیدار سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، مرتضی شریفی، پوریا حسین‌خانزاده، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور را در ترکیب اولیه تیم ملی قرار داد.

ست اول

اولین امتیاز ست اول را مرتضی شریفی برای ایران کسب کرد. در ادامه هر دو تیم رقابت پایاپایی را تا امتیاز ۱۰ داشتند اما از این امتیاز به بعد اسلوونی در امتیازگیری موفق‌تر از ایران عمل کرد و ۱۶ بر ۱۴ از ایران پیش افتاد.

ایران ۳ امتیاز از اسلوونی عقب افتاد و همین مسئله باعث شد عطایی تقاضای وقت استراحت کند اما این وقت استراحت هم نتوانست مانع شکست ایران در ست نخست شود و اسلوونی ۲۵ بر ۱۹ در این ست به پیروزی رسید.

ست دوم

ست دوم را هم اسلوونی بهتر آغاز کرد و دریافت ضعیف بازیکنان ایران باعث شد این تیم ۴ بر یک از ایران پیش بیفتد. با وجود تغییراتی که در ترکیب ایران رخ داد و حاجی‌پور و اسفندیار به زمین آمدند اما شرایط تغییر چندانی پیدا نکرد و اسلوونی همچنان فاصله ۴امتیازی خود را با ایران حفظ کرد.

اسلوونی به امتیاز دهم توسط موزیچ رسید و نتیجه ۱۰ بر ۵ شد. رفته رفته شاگردان عطایی فاصله امتیازات خود را با اسلوونی کم کردند اما سرویس بد موسوی باعث شد ایران نتواند در امتیاز ۱۶ با اسلوونی برابر شود. دفاع روی تور حاجی‌پور باعث شد ایران در امتیاز ۱۷ با اسلوونی برابر شود.

این برابری امتیازات تا امتیاز ۱۹ ادامه داشت تا اینکه کسب ۲ امتیاز پیاپی توسط شاگردان عطایی باعث شد ایران ۲۱ بر ۱۹ از حریفش پیش بیفتد.

مرتضی شریفی دفاع شد تا در امتیاز ۲۱ یکبار دیگر دو تیم برابر شوند. اسلوونی ۲۳ بر ۲۲ از ایران پیش افتاد و عطایی برای توقف امتیازگیری این تیم تقاضای وقت استراحت کرد.

در نهایت این ست را هم اسلوونی با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ پیروز شد تا در ست‌شماری ۲ بر صفر از ایران پیش بیفتد.

ست سوم:

اولین امتیاز ست سوم را اسلوونی کسب کرد اما در ادامه بازیکنان ایران توانستند ۲ امتیاز پیاپی کسب کنند.اسپک‌ حاحی‌پور به بیرون رفت تا اسلوونی ۶ بر ۴ از ایران پیش بیفتد. شریفی توانست ایران را در امتیاز ۷ با اسلوونی برابر کند اما اسلوونی ۳ امتیاز پیاپی به دست آورد تا ۱۰ بر ۷ از ایران پیش بیفتد.

درخشش حاجی‌پور و کسب ۲ امتیاز پیاپی توسط این بازیکن دو تیم را در امتیاز ۱۰ برابر کرد. در ادامه ایران ۱۳ بر ۱۱ از حریفش پیش افتاد اما اسلوونی این فاصله امتیازی را جبران کرد تا دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شوند.

با سرویس‌های بازیکنان اسلوونی، ایران ۱۶ بر ۱۴ عقب افتاد. در نهایت ایران در این ست هم ۲۵ بر ۲۳ شکست خورد و در ست‌شماری با نتیجه ۳ بر صفر نتیجه را به اسلوونی واگذار کرد.

ایران با ۳ شکست مقابل ژاپن، لهستان و اسلوونی و یک پیروزی مقابل چین  به کار خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها پایان داد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: