معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف

مدت زمان سفر اربعین افزایش می‌یابد/ ارائه خدمت موکب‌ها از ابتدای ماه صفر

کدخبر: 2377082

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه ستاد اربعین کشور با هدف بهره‌مندی هرچه بیشتر مردم از آیین ملکوتی اربعین حسینی به دنبال افزایش مدت زمان این سفر معنوی است، گفت: در صورت تصویب نهایی افزایش مدت زمان سفر اربعین، ازدحام ورود و خروج مرزها کاهش یافته و تعداد بیشتری می‌توانند در این مراسم حضور داشته باشند.

نسیم آنلاین: حجت الاسلام غلامرضا عادل، اظهار داشت: در صورت افزایش مدت زمان سفر به عتبات عالیات برای حضور در آیین ملکوتی اربعین حسینی شرایط بهتری برای مردم و بهره مندی بیشتر زائران حسینی ایجاد خواهد شد.

اربعین امسال با مشارکت ۳۱۳ موکب در قالب‌های مختلف خدماتی به زائران حسینی می‌دهند

وی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در اربعین امسال نیز با مشارکت ۳۱۳ موکب در قالب های مختلف خدماتی به زائران حسینی ارائه خدمت خواهد کرد، گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته از این تعداد ۵۰ موکب در عراق و مابقی در داخل کشور و نیز مرزهای باشماق و تمرچین، خسروی در استان کرمانشاه، مهران در ایلام، شلمچه و چذابه در خوزستان، میرجاوه و دوقارون در خراسان رضوی هم مرز با افغانستان مستقر و به زائران حسینی ارائه خدمت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در مرز بیله سوار در استان اردبیل نیز موکب‌های این سازمان مستقر خواهند شد، ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در ایام اربعین با بهره گیری از مکان های امام زادگان و بقاع متبرکه به زائران اربعین حسینی ارائه خدمت خواهند شد.

راه اندازی کمیته قرآنی برای نخستین بار در راهپیمایی اربعین

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف اظهار داشت: در اربعین امسال برای نخستین بار کمیته قرآنی با هدف برگزاری برنامه های قرآنی، فرهنگی و آموزشی کوتاه مدت با حضور قاریان برجسته بین المللی قرآن کریم آغاز به کار کرده و با استقرار آنها در موکب های تعیین شده به خصوص در شهرهای مقدس نجف، کربلا، سامرا و کاظمین ارائه خدمت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد فضای بیشتر به دنبال راه اندازی گروه‌های سرود نیز هستیم، افزود: از دیگر برنامه های ما ارائه خدمت از ابتدای ماه صفر به زائران حسینی به خصوص در شهرهای مقدس نجف و کربلا هستیم.

عادل ادامه داد: از دیگر برنامه های موکب‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در این ایام معنوی راه اندازی کمیته های اطلاع رسانی، تبلیغات و روابط عمومی و نیز کمیته فرهنگی و تبلیغ در قالب انجام برنامه های مختلف و اعزام مبلغین و استقرار و ارائه خدمت آنها در این موکب ها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از دیگر برنامه‌های این سازمان در موکب‌ها اسکان و پذیرایی از زائران اربعین است، گفت: ارائه خدمات درمانی و ایجاد شرایط مناسب برای اسکان زائران و پذیرایی از دیگر برنامه های این ایام به شمار می‌رود.

 

منبع: ایرنا
ارسال نظر: